Łukasz Szumowski na jachcie

Były już Minister Zdrowia postanowił złapać oddech i udał się na wakacje do słonecznej Hiszpanii. Jak informuje Super Express, Łukasz Szumowski wypoczywa na luksusowym jachcie. Ujawniono także personalia jednego z towarzyszy Szumowskiego, który jest jednocześnie właścicielem jachtu. 

Łukasz Szumowski na wakacjach z biznesmenem

Szumowski wyglądał na wyraźnie zmęczonego pandemią koronawirusa. Stąd też nie dziwi fakt, że postanowił złapać nieco oddechu i wybrał się na wakacje na przepiękne Wyspy Kanaryjskie. Większość Internautów wbija mu jednak „szpilki”. Jeszcze nie tak dawno Minister Zdrowia sugerował Polakom, by zostawali w kraju, a sam korzysta w dobie koronawirusa z wakacji i to w Hiszpanii, która przecież była i wciąż jest jednym z „ognisk zapalnych”.

ZOBACZ KONIECZNIE: Putin już tego nie ukrywa. Będzie stanowcza reakcja w sprawie Białorusi

Super Express nie tylko opublikował zdjęcia z bajecznych wakacji, na których wypoczywa Łukasz Szumowski. Przepiękna pogoda oraz luksusowy jacht mogą robić wrażenie, ale zdaniem tabloidu zaskakujące jest także towarzystwo byłego Ministra Zdrowia.

„Wypoczywa na rajskich Wyspach Kanaryjskich i smaży się na luksusowym jachcie biznesmena i konsula honorowego Islandii w Polsce Bogusława Krzysztofa Szemiotha” – donosi popularny „Superak”.

Internauci pytają, co łączy Ministra Zdrowia i biznesmena?

Internauci od razu podłapali temat i zaczęli kpić z Szumowskiego, pytając, czy uzgadnia z nim jakieś transakcję, dotyczące maseczek, czy respiratorów. Wydaje się jednak, że takie żarty są nie na miejscu. Zwłaszcza, że Łukasz Szumowski z Ministerstwem Zdrowia ma już niewiele wspólnego. Obecnie jest szeregowym posłem Prawa i Sprawiedliwości. Niemniej jednak wakacje Szumowskiego bardzo zainteresowały Internautów. Część ich pyta także o powiązania obu panów.

ZOBACZ TAKŻE: ZUS ma problemy. Opóźnienia w wypłatach zasiłków sięgają kilku miesięcy

Super Express postanowił bliżej przyjrzeć się osobie biznesmena, na którego jachcie wypoczywa Łukasz Szumowski.

„Bogusław Krzysztof Szemioth, bo o nim tu mowa, jest człowiekiem widniejącym w rejestrze jako właściciel tego bajkowego sprzętu! Z danych KRS wynika, że Bogusław K. Szemioth to także osoba związana z kilkoma spółkami, której siedziby są pod tym samym adresem, gdzie Konsulat Honorowy Islandii w Polsce. Biznesmen zasiada w zarządzie spółek Atlantex i Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów z siedzibą w Warszawie (…) Jak wynika z raportu KRS w 2018 r. firma Atlantex osiągnęła przychody 50,4 mln zł netto i 4,1 mln zł zysku netto, a Północnoatlantycka Organizacja Producentów w 2018 r. osiągnęła przychody 10,07 mln zł netto i 444 tys. zł zysku netto. Ogólna suma zysków spółek w ostatnich latach, w których pojawia się Bogusław Szemioth to 25,9 mln zł” – czytamy w „Superaku”.

CZYTAJ TERAZ: Łukaszenka nie pozostawia złudzeń. Szykuje prowokację w Polsce?

źródło: Super Express, mat. prasowe

Zobacz również: