Rafał Trzaskowski i Nowa Solidarność

Rafał Trzaskowski buduje nową formację na polskiej scenie politycznej. „Nowa Solidarność” ma być inna, niż dotychczas znane partie polityczne. Trzaskowski chce postawić bardziej na głos obywateli i to dla nich zbudować nowy ruch. Jak się okazuje, pomysł Prezydenta Warszawy wyborcy przyjęli z dużym entuzjazmem. Pokazuje to najnowszy sondaż wyborczy.

Nowa Solidarność Trzaskowskiego z rekordowym poparciem

Rafał Trzaskowski za wszelką cenę próbuje wykorzystać kapitał, który zgromadził podczas wyborów prezydenckich. Ostatecznie kandydat Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze przegrał z Andrzejem Dudą, jednak nie zamierza spoczywać na laurach. Trzaskowski przyznał, że tworzy nowy ruch pod nazwą Nowa Solidarność. Co ciekawe, nie rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, a także funkcji wiceprzewodniczącego. Mówi się, że nowy ruch ma działać z boku, niezależnie od PO, ale mało prawdopodobne jest, by obie formacje wchodziły sobie w drogę.

Teraz okazuje się, że Rafał Trzaskowski może świętować pierwsze sukcesy. Wszystko za sprawą najnowszego sondażu wyborczego, w którym Nowa Solidarność zyskała rekordowo wysokie poparcie.

ZOBACZ TAKŻE: Putin zakpił sobie z Polaków? Szokująca opinia nt. katastrofy smoleńskiej.

W badaniu przeprowadzonym przez United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej zwyciężyło oczywiście Prawo i Sprawiedliwość. Chęć głosowania na partię kierowaną przez Jarosława Kaczyńskiego wyraziło 41,3% badanych. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, co też nie jest zaskoczeniem. Na największą formację opozycyjną chce głosować 22,5% badanych.

Najniższy stopień podium przypadł projektowi Polska 2050, firmowanemu przez Szymona Hołownię. Na nową inicjatywę chce głosować 7,1% badanych. Rafał Trzaskowski i jego Nowa Solidarność zajęły czwarte miejsce z poparciem rzędu 6,7% badanych.

Według najnowszego sondażu w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej znalazłaby się także Konfederacja – 6,7%. Poza progiem uplasowały się zarówno Lewica (3,2%), jak i Polskie Stronnictwo Ludowe (2,4%), któremu sojusz z Pawłem Kukizem nie wychodzi ostatnio na dobre. Wydaje się, że drogi PSL i Kukiza mogą się wkrótce rozejść.

POLECAMY: ZUS ma problemy. Opóźnienia w wypłatach sięgają nawet kilku miesięcy.

Do najbliższych wyborów pozostały jednak trzy lata, a to jeden z pierwszych sondaży, który uwzględnił Nową Solidarność. Patrząc w jak ekspresowym tempie Rafał Trzaskowski zyskiwał poparcie w wyborach prezydenckich można snuć teorię, że tym razem będzie podobnie. Czy rzeczywiście Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego ma szansę stać się poważnym graczem na polskiej scenie politycznej? Co o tym wszystkim myślicie?

Zobacz również: