Platforma Obywatelska znów traci poparcie

Wygląda na to, że tarcia, do których dochodzi w Platformie Obywatelskiej coraz bardziej odbijają się na wynikach sondaży. Najnowsze badanie, przeprowadzone przez portal wpolityce.pl nie pozostawia żadnych złudzeń politykom największej formacji opozycyjnej. Platforma Obywatelska notuje kolejne spadki, a Prawo i Sprawiedliwość umacnia się na czele.

Platforma Obywatelska ma wyraźny problem

Na przestrzeni ostatniego tygodnia Platforma Obywatelska straciła aż trzy procent poparcia – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Social Changes dla serwisu wpolityce.pl.

To rewelacyjna wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy. Prawo i Sprawiedliwość mimo kryzysu związanego z koronawirusem wciąż darzone jest, nie ma co tego ukrywać, olbrzymim zaufaniem Polek i Polaków. Partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego według opisywanego sondażu może liczyć na poparcie 43 procent wyborców.

Platforma Obywatelska znalazła się na zgoła innym biegunie politycznej karuzeli. Wynik, który wskazał nowy sondaż, a więc 26 procent to aż o trzy mniej, niż przed tygodniem. Jak widać, notowania Platformy Obywatelskiej z dnia na dzień lecą mocno w dół. Nie ma co ukrywać, że wpływ na to ma konflikt liderów w tejże partii.

Borys Budka starł się nie tak dawno z Donaldem Tuskiem. Opozycja zaufanie wyborców nadszarpnęła także głosowaniem nad ustawą podwyższającą wynagrodzenia dla między innymi posłów i senatorów. Później Budka i spółka się wycofali w Senacie, nie do końca tłumacząc wyborcom, o co tak naprawdę im chodzi. To wszystko z pewnością spowodowało spadek poparcia dla największej formacji opozycyjnej.

Na trzecim miejscu sondażu przeprowadzonego dla wpolityce.pl znalazła się Lewica z 11 procentowym poparciem (bez zmian), a na czwartym Konfederacja z 9 procentami (+1 procent).

Nieco optymizmu wlało się także w serca polityków PSL/Kukiz‘15. Przed tygodniem sondaż wpolityce.pl wskazał 4 procent poparcia dla tejże formacji, a aktualnie to już sześć procent.

Jak widać, sytuacja na polskiej scenie politycznej jest niezwykle dynamiczna. Do najbliższych wyborów pozostały jednak trzy lata i wiele może się jeszcze pozmieniać. Póki co, najbardziej uśmiechnięte twarze znajdziemy niewątpliwie w obozie Prawa i Sprawiedliwości, który po zwycięskich wyborach prezydenckich utrzymał olbrzymi kredyt zaufania od Polaków.

źródło: wpolityce.pl, mat. prasowe

Zobacz również: