Donald Tusk znów o opozycji

Wszyscy z zaciekawieniem przyglądają się, jakie ruchy wykona Rafał Trzaskowski. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się Donald Tusk. To postać, która wciąż dla wielu polityków i wyborców Platformy Obywatelskiej jest niezwykle ważna. Były przewodniczący PO w ostatnich dniach nie szczędzi słów krytyki pod adresem ugrupowania, którym kiedyś kierował. Tak było i dzisiaj, kiedy Tusk zamieścił jednoznaczny komentarz na Twitterze.

Donald Tusk w dosadnych słowach na Twitterze

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej udzielił wywiadu tygodnikowi „Polityka”. Donald Tusk rozmowę postanowił skomentować na Twitterze. Kolejny raz oberwało się, nie ma co ukrywać, Platformie Obywatelskiej. Choć Tusk nie wymienił wprost nazwy tego ugrupowania, to nie trudno domyślić się, że kiedy mowa o opozycji, to właśnie największa partia opozycyjna w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej jest wywoływana do tablicy.

CZYTAJ O: Putin oszukał Polaków? Zaskakująca opinia na temat katastrofy w Smoleńsku.

To kolejny dosadny komentarz o PO, na który pokusił się Donald Tusk. Już wcześniej przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w mocnych słowach skomentował decyzję posłów Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali za przyznaniem sobie podwyżek. Spowodowało to konflikt na linii Tusk – Borys Budka. Donald Tusk nie zamierza jednak poprzestawać i kolejny raz podważa działania ugrupowania, którym kiedyś kierował.

Opozycja powinna być krytyczna i bezwzględna wobec władzy, wspólnych interesów szukając z jej wyborcami. Nigdy odwrotnie – napisał Tusk na Twitterze.

Choć tak, jak zaznaczyliśmy Platforma Obywatelska nie została wymieniona w tym poście, to nie trudno domyśleć się, że właśnie o nią chodzi. Donald Tusk kolejny raz wbija szpilkę swoim byłym kolegom. Wszyscy zastanawiają się, co to ma na celu i komu służyć?

Czy Tusk chciałby osłabić PO i przekierować zainteresowanie wyborców na budowany właśnie ruch Rafała Trzaskowskiego? Teoretycznie i Platforma Obywatelska i Nowa Solidarność mogą iść swoimi ścieżkami, nie kolidując sobie nawzajem. Jednak rzeczywistość zapewne okaże się inna.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Jackowski zobaczył coś strasznego. Jedna wizja już się spełnia.

Co sądzicie o wypowiedziach Donalda Tuska? Komu one służą i czy to dobrze, że były Premier RP, a także przewodniczący Platformy Obywatelskiej aż tak aktywnie angażuje się w polską scenę polityczną?

Zobacz również: