Oferta TVP

W ostatnim czasie zauważamy wyostrzoną rywalizację, pomiędzy największymi nadawcami telewizyjnymi w Polsce. Można tutaj przytoczyć chociażby korespondencyjną bitwę TVP i TVN w programach informacyjnych, ale zauważyć da się także ostrą rywalizację na ramówkę. Trzeba przyznać, że w sobotni wieczór, to Telewizja Polska może mieć powody do świętowania. Czy rzeczywiście przyciągnie rekordową widownię?

TVP przygotowała prawdziwy hit

W sobotni wieczór Telewizja Polska z pewnością myśli o rekordowych słupkach poparcia. Fakt ten nie może dziwić zwłaszcza, jeśli spojrzymy na wieczorną ramówkę TVP 1. W telewizyjnej „Jedynce” na godzinę 21:30 zaplanowano Hit Dnia.

Film, który zostanie wyemitowany na antenie TVP 1 nosi tytuł „Tulipanowa Gorączka” i praktycznie w tym miejscu, można by zakończyć opisywanie tejże produkcji. Jest ona doskonale znana kinomaniakom, jak i „niedzielnym” fanom filmów. Będzie to doskonała okazja, na przypomnienie sobie hitowej produkcji w reżyserii Justina Chadwicka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile zarabia Rutkowski? Detektyw mówi, jakie pieniądze otrzymuje za zlecenia.

Już sama postać reżysera filmu pokazuje, że na szklanym ekranie spodziewać możemy się nie lada emocji. Chadwick otrzymał do tej pory w swojej karierze aż pięć prestiżowych nominacji i dwie nagrody. Wyróżniany był na takich konkursach, jak BATFA, Emmy, czy MFF w Toronto.

O czym jest film „Tulipanowa Gorączka”?

Choć „Tulipanowa Gorączka” nie zgarnęła żadnej z tych nagród, to film śmiało można określić hitem. To melodramat, który rozgrywa się w XVII wieku w Amsterdamie. Film opowiada o sierocie Sophie, która zostaje zmuszona do zawarcia związku małżeńskiego z podstarzałym kupcem. Wkrótce jednak Sophie wdaje się w romans z malarzem, z którym planują ucieczkę.

Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści Deborah Moggach z 1999 roku. Zarówno akcja książki, jak i filmu rozgrywa się w XVII wieku. Ma miejsce w Holandii, która została wówczas ogarnięta tak zwaną tulipanową gorączką.

Co tu dużo mówić, ten wieczór z TVP może okazać się niezwykle emocjonujący, jeśli lubisz dobre kino. Z naszej strony polecany ofertę Telewizji Polskiej na wieczór, ale oczywiście warto, byś zapoznał się także z tym, co do zaproponowania mają inne stacje telewizyjna. Jak mawia klasyk, są gusta i guściki, a o nich się nie rozmawia. Może więc Tobie w oko wpadnie coś innego. Niemniej jednak, życzymy miłego relaksu!

Zobacz również: