Oferta TVP

W ostatnim czasie zauważamy wyostrzoną rywalizację, pomiędzy największymi nadawcami telewizyjnymi w Polsce. Można tutaj przytoczyć chociażby korespondencyjną bitwę TVP i TVN w programach informacyjnych, ale zauważyć da się także ostrą rywalizację na ramówkę. Trzeba przyznać, że w sobotni wieczór, to Telewizja Polska może mieć powody do świętowania. Czy rzeczywiście przyciągnie rekordową widownię?

TVP przygotowała prawdziwy hit

W sobotni wieczór Telewizja Polska z pewnością myśli o rekordowych słupkach poparcia. Fakt ten nie może dziwić zwłaszcza, jeśli spojrzymy na wieczorną ramówkę TVP 1. W telewizyjnej „Jedynce” na godzinę 21:30 zaplanowano Hit Dnia.

Film, który zostanie wyemitowany na antenie TVP 1 nosi tytuł „Tulipanowa Gorączka” i praktycznie w tym miejscu, można by zakończyć opisywanie tejże produkcji. Jest ona doskonale znana kinomaniakom, jak i „niedzielnym” fanom filmów. Będzie to doskonała okazja, na przypomnienie sobie hitowej produkcji w reżyserii Justina Chadwicka.

Już sama postać reżysera filmu pokazuje, że na szklanym ekranie spodziewać możemy się nie lada emocji. Chadwick otrzymał do tej pory w swojej karierze aż pięć prestiżowych nominacji i dwie nagrody. Wyróżniany był na takich konkursach, jak BATFA, Emmy, czy MFF w Toronto.

O czym jest film „Tulipanowa Gorączka”?

Choć „Tulipanowa Gorączka” nie zgarnęła żadnej z tych nagród, to film śmiało można określić hitem. To melodramat, który rozgrywa się w XVII wieku w Amsterdamie. Film opowiada o sierocie Sophie, która zostaje zmuszona do zawarcia związku małżeńskiego z podstarzałym kupcem. Wkrótce jednak Sophie wdaje się w romans z malarzem, z którym planują ucieczkę.

Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści Deborah Moggach z 1999 roku. Zarówno akcja książki, jak i filmu rozgrywa się w XVII wieku. Ma miejsce w Holandii, która została wówczas ogarnięta tak zwaną tulipanową gorączką.

Co tu dużo mówić, ten wieczór z TVP może okazać się niezwykle emocjonujący, jeśli lubisz dobre kino. Z naszej strony polecany ofertę Telewizji Polskiej na wieczór, ale oczywiście warto, byś zapoznał się także z tym, co do zaproponowania mają inne stacje telewizyjna. Jak mawia klasyk, są gusta i guściki, a o nich się nie rozmawia. Może więc Tobie w oko wpadnie coś innego. Niemniej jednak, życzymy miłego relaksu!

Zobacz również: