Michał Szczerba i Łukasz Szumowski

Kilkadziesiąt minut temu z funkcji ministra zdrowia zrezygnował Łukasz Szumowski. Jak sam przyznał, nie znika jednak z życia publicznego. Chce wrócić do swojego wyuczonego zawodu, do Instytutu i do badań. Politycy opozycji już komentują odejście Szumowskiego, a na pierwszy plan wysunął się Michał Szczerba. Poseł, który wizytował ostatnio Białoruś oskarża Szumowskiego o liczne nieprawidłowości. Padła kwota, której brakuje na koncie Ministerstwa Zdrowia.

Michał Szczerba ostro o Łukaszu Szumowskim

W opinii publicznej panuje częściowe przekonanie, że Łukasz Szumowski zrezygnował z ministerialnej teki wskutek medialnych ataków w jego osobę. Sam tego nie przyznał, ale Michał Szczerba jest pewien, że polityczna odpowiedzialność nie jest jedyną, jaka powinna spotkać ministra zdrowia.

Żegnamy Pana Ministra Szumowskiego. Ale to pożegnanie nie kończy kontroli poselskiej. Działamy do końca, dopóki nie wróci ostatnia złotówka na konto ministerstwa zdrowia. Brakuje 70 milionów złotych – grzmi Michał Szczerba.

Poseł Koalicji Obywatelskiej, który zasłynął między innymi z tego, że jako pierwszy pojechał na protestującą Białoruś wylicza nieprawidłowości w resorcie. Twierdzi, że Łukasz Szumowski powinien ponieść nie tylko polityczną, ale i karną odpowiedzialność.

Poprosiliśmy Łukasza Szumowskiego o rozliczenie umów na respiratory, testy antygenowe, maski i przyłbice. Rozliczenia nie ma, jest dymisja. Na koncie resortu brakuje 70 mln. Za niegospodarne i niecelowe działania, polityczna odpowiedzialność to za mało! – napisał na swoim Twitterze Michał Szczerba.

Zobacz również: