Kolejne zmiany w McDonald's

McDonald’s to globalna sieć fast-food. Amerykańska firma cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach, w tym także w Polsce. Restauracje szybkiej obsługi są odwiedzane w Polsce przez około 700 tysięcy klientów dziennie. Mimo to, kryzys wywołany koronawirusem uderzył także w popularnego „maka”. Spółka wychodzi jednak już na prostą i zapowiada niemałe rewolucje. Oj, będzie się działo!

Tak zmieni się McDonald’s

  • Amerykańska sieć fast-food jeszcze bardziej postawi na ekologię i szybkość obsługi
  • Zużyte opakowania papierowe zostaną wykorzystane do produkcji… papieru toaletowego
  • McDonald’s chce pracować także nad własnymi dostawami jedzenia

Nieco rąbka tajemnicy o bieżącej działalności McDonald’s uchylił prezes polskiego oddziału, Adam Pieńkowki. Menadżer w rozmowie z businessinsider.com.pl przyznał, że w krytycznym momencie pandemii koronawirusa, a konkretnie przez pierwsze miesiące, liczba wizyt w lokalach fast-food spadła o około 75%. To był potężny cios, z którego jednak globalne przedsiębiorstwo skutecznie się podniosło.

McDonald’s skorzystał między innymi z tarczy antykryzysowej, dzięki czemu wielu franczyzobiorców utrzymało swoje lokale. Skoro już kryzys choć w pewnym stopniu został zażegnany, to Adam Pieńkowski postanowił opowiedzieć o tym, co czeka nas w najbliższym czasie. I tutaj niespodzianką. Popularny „mak” szykuje niemałą rewolucję! Na horyzoncie rysuje się kilka, zadowalających zmian.

Pieńkowki przyznał dla Business Insider, że jednym z priorytetów jest modernizacja linii Drive, a także rozbudowa aplikacji mobilnej. Wszystko ma na celu jeszcze bardziej przyspieszyć obsługę klienta.

Rewolucja ekologiczna, produkcja papieru toaletowego, burgery roślinne oraz system dostawy jedzenia

McDonald’s zapowiada też kolejną rewolucję ekologiczną. Wszyscy pamiętamy przecież, jak szerokim echem obiło się wycofanie plastikowych słomek i zastąpienie ich papierowymi. Teraz, zdaniem Pieńkowskiego czas pójść o krok dalej.

Już w tej chwili goście kupujący Happy Meal mają wybór. Mogą wybrać zamiast zabawki książeczkę dla dzieci, ale to nie jest docelowe rozwiązanie. Pracujemy nad całkowitą eliminacją plastikowych zabawek. To część procesu eliminacji plastiku w naszych restauracjach, który dotyczy także opakowań – powiedział prezes polskiego oddziału.

Co ciekawe, prawdziwa rewolucja ekologiczna ma zostać rozłożona na najbliższe trzy lata. Poprawiony zostanie także system recyklingu zużytych papierowych opakowań. McDonald’s zamierza produkować z nich… papier toaletowy.

Adam Pieńkowski na tym nie poprzestał zaskakiwać. Przyznał także, że w dalszej przyszłości popularny „mak” ma także dwa inne cele. Jednym z nich jest wprowadzenie na rynek roślinnych burgerów, a drugim wdrożenie własnego systemu dostaw jedzenia.

Jak widać, McDonald’s krok po kroku zmienia się nie do poznania. Czy na lepsze, czy na gorsze, ocenę pozostawiamy Wam.

Zobacz również: