Jerzy Owsiak to dla jednych osób filantrop o dobrym sercu. Z kolei dla drugich to dosyć kontrowersyjna postać, której jest...
Jerzy Owsiak/ screen YouTube

Jerzy Owsiak to dla jednych osób filantrop o dobrym sercu. Z kolei dla drugich to dosyć kontrowersyjna postać, której działalność może wzbudzać wiele pytań i niejasności. Pewne jest to, że Owsiak prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od 1993 roku. Od tego czasu zebrał miliony złotych, za które jego fundacja dokonała zakupu sprzętu dla polskich szpitali. Mimo wszystko nie wszyscy chcą wierzyć w dobre zamiary Jerzego Owsiaka. W tym gronie jest przede wszystkim Piotr Wielgucki, który działa pod pseudonimem „Matka Kurka”. To właśnie on przed kolejnym wielkim finałem „WOŚP” postanowił skierować w kierunku Jerzego Owsiaka nowe oskarżenia. O co tym razem chodzi?

Jerzy Owsiak kontra Matka Kurka

Polecamy również: PILNE! To nie koniec. USA zaatakuje z Polską kolejny kraj?

Matka Kurka i Jerzy Owsiak prowadzą ze sobą otwarty konflikt od 2014 roku. To wówczas lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarzucił Wielguckiemu, że ten łamie prawo i ukrywa swoje dochody. Na dodatek określił blogera mianem „marginesu społecznego”. Ostatecznie sprawa trafiła z powództwa Matki Kurki do sądu. Tam ostatecznie sąd zadecydował, że słowa Owsiaka nie miały żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Owsiak przegrał spór sądowy z Wielguckim, który od tego czasu nie daje mu spokoju i dokładnie monitoruje jego działania. Dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował internautów o nowym domniemanym przekręcie Jerzego Owsiaka.

Według informacji podanych przez Wielguckiego, Jerzy Owsiak ma się dzielić pieniędzmi fundacji Złoty Melon z zaprzyjaźnionymi firmami, a także bliskimi osobami. Popularny bloger swoje zarzuty opiera na danych zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym. To tam jego zdaniem mają znajdować się dowody na przekręty Owsiaka. Nie ulega wątpliwości, że zarzuty stawiane przez Wielguckiego mogą robić wrażenie i są bardzo poważne.

– „Usiądźcie proszę, żeby Was z nóg nie ścięło. Przede mną raport KRS „Złotego Melona”, pozycja usługi obce, czyli to, co ta „fakturowania” słup zleca innym firmom, takim jak Mrówka, Tabasco, Bocasta – 15 000 000 zł. Tak, dobrze czytacie 15 milionów tylko za 2018 rok. – napisał na Twitterze Piotr Wielgucki. Następnie pod wpisem dodał jeszcze, że: „To są wszystkie usługi, ile z tego idzie do „rodziny”, nikt poza rodziną nie wie, Owsiak dał się upokorzyć przed sądem, żeby tylko nie pokazać kwitów. W każdym razie w czasie procesu w 2014 roku Złoty Melon miał przychód 10 milionów, teraz ma 25 milionów”. – pisał bloger.

Jak w obliczu tak poważnych zarzutów zareaguje Jerzy Owsiak?

Źródło: Popularne.pl

Zobacz również: