Sylwestrowa zabawa już za nami. Nie ulega wątpliwości, że w tym roku bezapelacyjnie wśród mediów zwyciężyło TVP. Marcin Prokop z TVN...
Marcin Prokop/ screen YouTube

Sylwestrowa zabawa już za nami. Nie ulega wątpliwości, że w tym roku bezapelacyjnie wśród mediów zwyciężyło TVP. Telewizja prowadzona przez Jacka Kurskiego zgromadziła ponad 8 milionów widzów. Konkurencja w tym aspekcie pozostała daleko w tyle. Na dodatek największy rywal telewizji publicznej — TVN również z innego powodu nie zaliczy tegorocznej imprezy do udanych. Okazuje się, że atmosfera była bardzo sztywna. Widzowie nie byli zadowoleni z oferty komercyjnej stacji. Na dodatek Marcin Prokop wywołał skandal, który pośrednio wynikał z organizowanej imprezy.

Wielki sukces TVP i przede wszystkim porażka TVN

Jacek Kurski już w nowym roku postanowił pochwalić się wielkim zwycięstwem nad konkurencją. Okazuje się, że „Sylwester Marzeń” w TVP oglądało średnio około 6 milionów widzów. Natomiast około godziny 22.00 liczba ta wynosiła ponad 8 milionów. W takiej sytuacji konkurencja pozostała daleko w tyle. Polsat w sylwestra oglądało w szczytowym momencie ponad dwa miliony widzów. Na ostatnim miejscu na podium znalazł się TVN. Komercyjna stacja osiągnęła najgorszy wynik z wielkiej trójki. Jej transmisję z Warszawy oglądało ledwo ponad milion widzów. Powodów takiej sytuacji jest wiele. Postaramy się przytoczyć najważniejsze z nich.

Polecamy takżeSkandal u Wojewódzkiego! Przyjął symbol mordu Polaków

Sylwester z TVN w Warszawie oglądało około 1.2 milionów widzów w szczytowym momencie. Jest to wynik słabszy od TVP prawie osiem razy! Warto dodać, że w poprzednich latach TVP nie potrafiło aż tak wyraźnie przebić się przed konkurentów. Według internautów i widzów TVN — przyczyną miała być sztywna atmosfera. Występy w żaden sposób nie potrafiły przysłowiowo „porwać” publiczności. Całą sytuacją czuł się także mocno zażenowany Marcin Prokop, który wyraził to w bardzo bezpośrednim stwierdzeniu do publiczności.

– To jest apel poległych czy Sylwester? – przewrotnie zapytał gwiazdor TVN. Nie ulega wątpliwości, że to kolejny gwóźdź do trumny dla TVN.

TVP wygrywa z konkurencją. Kurski ogłasza triumf

Bez wątpienia tegoroczny sylwester przejdzie do historii pod względem dominacji TVP. Według statystyk podanych przez szefa TVP wynika, że Telewizję Polską w szczytowym momencie oglądało ponad 8 milionów widzów. Z kolei Polsat osiągnął wynik 2.1 mln, a TVN 1.2 mln.
– Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami — skomentował prezes Telewizji Polskiej. – #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! – mówił Jacek Kurski.

Źródło: Radio Zet 

Zobacz również: