Migrant z Etiopii  wchodził do domów  swoich ofiar, wiązał je i gwałcił.  W minionym tygodniu został skazany na dożywocie.  32-letni Temesgen Desta, przybył do Wielkiej Brytanii  z Etiopii w 2017 roku, i dopuścił się dwóch ataków na kobiety w odstępie zaledwie kilku godzin – donosi The Sun .

Podczas obławy w marcu tego roku, w końcu został złapany, gdy próbował wsiąść na prom płynący z zachodniej Szkocji do Belfastu.

W minionym  tygodniu Desta został uznany za winnego gwałtów i bezprawnego uwięzienia swoich ofiara, został skazany na dożywocie przez Birmingham Crown Court.  Desta błagała o miłosierdzie i starał się  grac na uczuciach sędziego, mówiąc mu, że był „legalnym uchodźcą”, co niby miało usprawiedliwiać gwałty..

 – Jesteś gwałtowny, drapieżny gwałciciel.  Zaatakowałeś dwie kobiety w różnych miastach w regionie w ciągu zaledwie  ośmiu godzin. Nie masz wyrzutów sumienia – powiedział sędzia.

Desta zaprzeczył zarzutom, twierdząc, że został porwany i torturowany przez policję.

– Jestem legalnym uchodźcą w Wielkiej Brytanii. Jestem torturowany w bardzo bolesny sposób. Chcę mieć sprawiedliwy wyrok. Nie jestem złym człowiekiem – powiedział.

eps

Zobacz również: