– 11 listopada 1918 roku to moment, w którym wróciliśmy na mapę Europy i moment, w którym ten powrót okazał się trwały – powiedział Prezes PiS J. Kaczyński, podczas składania kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dodał, że czas prawdziwej niepodległości to zaledwie połowa z tych 99 lat, ale państwo polskie uznane międzynarodowo istniało cały czas.

– To wielkie osiągnięcie i przykład walki społeczeństwa, myśli, czynu i determinacji, a jednocześnie przykład wydarzeń, które są negatywne i nie służyły Polsce. Muszą być dziś brane pod uwagę jako coś, co musimy odrzucić, by Polska mogła się zmieniać, być coraz silniejsza, lepsza dla obywateli, coraz bardziej licząca się w Europie i na świecie – oznajmił.

Podkreślił, że dziś trwa w Polsce czas dobrej zmiany, wielkiej szansy odbudowy wartości, które przez wiele lat były traktowane były jako zbędne.

– Odrzucamy politykę pedagogiki wstydu. Idziemy w kierunku Polski, która będzie mogła powiedzieć, że jest krajem niepodległym i dumnym. (…) Jestem przekonany, że za rok Polacy i Polska będą silniejsi – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

źródło: pis.org.pl

Zobacz również: