30-letni Tomasz D. i 29-letni Łukasz K. trafili na 3 miesiące do aresztu. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w pościgu, jako podejrzani o dokonanie kradzieży z włamaniem ciągnika siodłowego wraz z naczepą o wartości 50 000 zł. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz może im grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
30 kwietnia dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Pomiechówek porusza się prawdopodobnie skradziony TIR. Natychmiast informacja ta została przekazana do wszystkich patroli na terenie całego powiatu.
Podejrzane auto zostało namierzone przez policjantów WRD w Nowym Modlinie. Funkcjonariusze podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg, do którego włączyła się załoga kryminalnych, która spowolniła uciekający pojazd. Mężczyzna kierujący TIR-em w końcu się zatrzymał. 29-letni Łukasz K., mieszkaniec nowodworskiego powiatu, został obezwładniony i zatrzymany.
W tym samym czasie kierowca osobowego forda bez tablic rejestracyjnych, jadący przed zatrzymanym tirem również na widok policjantów zaczął uciekać. Za autem w pościg ruszyli policjanci z Pomiechówka. Kierowca auta, 30-letni Tomasz D., również mieszkaniec nowodworskiego powiatu, na ul. Dworcowej w Nowym Dworze Mazowieckim w pewnej chwili się zatrzymał, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po krótkiej chwili został obezwładniony przez mundurowych. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.
W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają związek z  kradzieżą TIR-a, który został zaparkowany dwa dni wcześniej na terenie stacji paliw w Zakroczymiu. Ponadto 29-latek miał przy sobie prawdopodobnie fałszywe prawo jazdy.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie obu zatrzymanym zarzutu kradzieży ciągnika siodłowego scania wraz z naczepą. Nowodworski sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
sk/aw