23-letni Polak jest poszukiwany przez policję metropolitalną w Londynie w związku z morderstwem jego byłej dziewczyny, 20-letniej Karoliny Chwiluk. Kobieta zginęła w czwartek od ran ciętych, w dzielnicy Limehouse na wschodzie miasta.
Według informacji Scotland Yardu, mężczyzna miał w trakcie kłótni ranić nożem kobietę i kilka innych osób, które stanęły w jej obronie. Ofiara zmarła na miejscu; dwie inne osoby, które próbowały ją obronić, zostały przewiezione do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji.

Do morderstwa doszło w czwartek w nocy w mieszkaniu byłego chłopaka Karoliny 23-letniego Grzegorza Kośca. Polka przyszła do niego i wówczas między parą wywiązała się awantura. W czasie której dziewczyna została ugodzona nożem. Wtedy dwójka lokatorów 42-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna ruszyli jej na pomoc.

Karolina zmarła na miejscu zdarzenia jeszcze przed przyjazdem karetki, pozostałe dwie osoby, trafiły do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja nadal poszukuje byłego chłopaka dziewczyny, który uciekł z miejsca zdarzenia zanim przyjechały służby.

eps