Nocne Wilki zatrzymane w Braniewie. Ale jadą już do Warszawy

1
801
Lider Ogólnorosyjskiego Klubu Motocyklowego „Nocne wilki” Aleksandr „Chirurg” Załdostanow

Rajd motocyklistów  Nocne Wilki   „Drogi Zwycięstwa – na Berlin” wystartowała 27 kwietnia z centrum motocyklowego w Niżnych Mniewnikach. Motocykliści już przejechali przez Moskwę, Smoleńsk, Katyń, Mińsk i Chatyń.  Dalej ich trasa miała  prowadzić przez Warszawę, Wrocław, Budapeszt, Bratysławę, Pragę, Drezno do  Berlin.

WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE TU

Dziś kolumna, która wystartowała z Kaliningradu do Braniewa, została zatrzymana na polskiej granicy. Polscy celnicy sprawdzali każdy motocykl.

Motocykliści z klubu Nocne Wilki w jednak przedostali się pomyślnie przez granicę na terytorium Polski. Jednak było tylko 8 obywateli Unii Europejskiej: Polski, Niemiec i Słowacji. Obecnie kierują się do Warszawy, gdzie złożą kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz na cmentarzu radzieckich żołnierzy. W najbliższym czasie członkowie klubu z obywatelstwem rosyjskim także podejmą próbę przekroczenie polskiej granicy.
NS

1 KOMENTARZ

  1. I co znowu powtórka? A ja jeszcze wczoraj wedle 16:15 tak pisałem – Ciekawe czy w przypadku, jakby nasze MSZ nagle zmieniło zdanie i wymyśliło formalne przeszkody, coby Nocnym Wilkom utrudnić przejazd do Berlina w celu złożenia hołdu zwycięzcom nad faszyzmem mogło by być wystarczającą podstawą do wysłania wojsk Putina na granicę dla militarnego wsparcia? 😮

ZOSTAW ODPOWIEDŹ