Lider Ogólnorosyjskiego Klubu Motocyklowego „Nocne wilki” Aleksandr „Chirurg” Załdostanow
„Nocne Wilki”  ponownie wybierają się do Polski, 27 kwietnia wyruszą w rajd po Europie poświęcony Dniu Zwycięstwa.
III Międzynarodowy Rajd Motocyklowy „Drogi zwycięstwa — na Berlin 2017″ odbędzie się w dniach 27 kwietnia-9 maja — poinformowano na konferencji w centrum prasowym RT, w której wzięli udział organizatorzy rajdu. Do Moskwy zjechali się członkowie klubu „Nocne Wilki” z różnych regionów Rosji, a także z Niemiec i Bułgarii. Polskę reprezentował Dariusz Kaczmarczyk.

Uczestnicy akcji zamierzają wyjechać z Moskwy i po drodze do niemieckiej stolicy odwiedzić Smoleńsk, Katyń, Brześć, a także zajechać do Warszawy, Bratysławy i Pragi. Po raz pierwszy na trasie rajdu znalazł się Budapeszt. W każdym z punktów postoju motocykliści mają zamiar uczcić pamięć sowieckich żołnierzy  i złożyć kwiaty pod pomnikami II wojny światowej.

Wspominając wydarzenia sprzed roku, kiedy rosyjscy motocykliści otrzymali zakaz wjazdu na terytorium Polski, lider Ogólnorosyjskiego Klubu Motocyklowego „Nocne wilki” Aleksandr „Chirurg” Załdostanow wyraził przekonanie, że tym razem nie będzie żadnych problemów i dodał: „Jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na drogach, to do 27 (kwietnia — red.) wyrosną nam skrzydła i wzniesiemy się w powietrzu”.
NS