Rząd hiszpański przedstawił szczegółową informacje na temat, co planuje zrobić w przypadku ataku zombie. Oświadczenie było odpowiedzią na pytanie  senatora, który wystosowała tą  nietypową interpelacje.
Carles Mulet García, senator lewicowej koalicji Comprom, zapytał całkiem na serio: „Jakie procedury zostały przyjęte przez rząd w związku z możliwością apokalipsy zombie?”.
Rząd odpowiedział również bardzo poważnie, że jest przygotowany na „sytuacje kryzysowe  spowodowane przez czynniki naturalne lub ludzkie”.  Jednocześnie  uspokajał, że  „kompleksowy system specjalnych procedur i protokołów zapobiegania awariom i katastrofom wdrożony przez siły bezpieczeństwa i administrację publiczną obejmuje pełną ochronę ludności”.
Jeśli chodzi o zombie, rząd wątpił w to, że wzrost osób  zmarłych i ożywionych przez czary” wart jest specjalnych planów awaryjnych  „zważywszy na wątpliwe prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji „.
 Przyznano, że rząd nie ma planu działania na wypadek zdarzeń, jak ze  scenariusza horroru.
Ta odpowiedź nie zadowoliła jednak lewicowego senatora był zadowolony:
„Nie wyjaśniono, jakie  działania będą zastawano  wobec oszołomionych zombie” – podkreślił senator i  dodał, że złożył sprzeciw wobec odpowiedzi rządu.
bex