Poszukiwany przez policję w Cleveland w stanie Ohio Steve Stephens w niedzielę zamieścił na Facebooku film, na którym widać jak oddaje śmiertelny strzał do 74-letniego mężczyzny. Portal społecznościowy zablokował wideo i wydał oświadczenie w związku ze sprawą.

37-letni Steve Stephens  dokonał w niedzielę w Cleveland (USA) morderstwa człowieka. Film ze zbrodni umieścił na Facebooku. Stwierdził też, że zabił kilkanaście innych osób, i szuka kolejnych ofiar. Swój zbrodniczy plan nazwał „Wielkanocną rzezią”

Według rzecznika Facebooka, film nie był transmitowany na żywo, ale domniemany sprawca nagrał go wcześniej. Inną informację podaje policja, według której Stephens prowadził transmisję live. Na nagraniu było widać, jak podejrzany mierzy z pistoletu, przystawiając broń do głowy ofiary. Śmiertelnie postrzelony mężczyzna upadł na ziemię.

„Zabiłem dziś 15 osób  i nie zatrzymam się w zabijaniu, dopóki nie będę mógł porozmawiać z moją dziewczyną”. Kilka dni wcześniej na Facebooku wyznał, ze wszystko co miał stracił w grach hazardowych.

Stephens, który jest ponoć weteranem Sił Powietrznych, w niedzielę zaczął nadawać na żywo na Facebooku, mówiąc widzom, że szuka kogoś, kogo zabije. Film pokazuje jak mężczyzna, wychodzi z samochodu i podchodzi do starszego mężczyzny, który w  chwile potem zostaje zastrzelony.

 Stephens obwiniał swoją dziewczynę za to co zrobił: –  Ona jest powodem, dla którego ma to nastąpić –  powiedział Stephens na kilka sekund przed wyjęciem zastrzeleniu swojej ofiary.

Steven Stephens powiedział także widzom, że zabił już wiele osób. Policja nadal pracuje nad tym, aby potwierdzić, czy jest to prawdą. Informacje te nie zostały dotychczas zweryfikowane.

„Nie znaleziono żadnych dodatkowych ofiar, a policja kontynuuje poszukiwania wielu obszarów” – zakomunikował  policja w Clevlenad.

exb