To była koszmarna wizyta. 8-letnia Karolina, na co dzień mieszkająca w rodzinie zastępczej postanowiła odwiedzić swoją biologiczną matkę.  Kobieta mieszkała u swojego konkubenta w Katowicach. To właśnie on na oczach matki miał zgwałcić dziecko.
Agnieszka J. bez emocji przyglądała się, jak jej 63-letni partner gwałci jej córkę.  34-latka nie zrobiła nic aby zapobiec tej tragedii.
Działo się  to w maju ubiegłego roku.  Jednak  prawda wyszła na jaw dopiero niedawno, gdy Karolina opowiedziała o gwałcie swojej ciociu, która jest dla niej rodziną zastępczą. Po tym wyznaniu dziecko trafiło na badania do szpitala na badania. Potwierdziły one, że mogło dojść do gwałtu. Wówczas powiadomiono policję. Dziewczynka została przesłuchana w obecności psychologów, stwierdzili oni, że nie konfabuluje.
Podejrzany Marian J.  został zatrzymany i przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut dokonanie gwałtu. Zdaniem prokuratury miał także prezentować dziecku wulgarne czynność seksualne i straszyć Karolinę, aby nikomu nie mówiła o gwałcie.  Pedofil nie przyznaje się do winy. Matce dziecka  zarzucono natomiast nieudzielenie pomocy oraz usuwania śladów współżycia konkubenta z dzieckiem. Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wydał zgodę na zastosowanie wobec mężczyzny 3-miesięcznego aresztu. W areszcie jest też biologiczna matka dziewczynki.
ex