Tajny raport niemieckich organów bezpieczeństwa wykazał, że ​​prawie sześć milionów migrantów z krajów basenu Morza Śródziemnego chce w najbliższym czasie przedostać się do Europy.

Do raportu dotarł niemiecki magazyn Bild. Według tabloidu, istnieje co najmniej 5,95 mln imigrantów, którzy niebawem mogą znaleźć się w Europie. W samej Turcji ma przebywać 2,93 mln imigrantów, których celem są korzyści płynące z uzyskania azylu w zachodnich krajach europejskich, takich jak Niemcy. Większość przybyszów pochodzi z Libii i Algierii.

Libia według raportu jest obecnie domem dla 1,2 miliona imigrantów, którzy mają zamiar dostać się do Europy. W ubiegłym roku rekordowa liczba migrantów przedostała się drogą morską na nasz kontynent. Większość z nich trafiała początkowo do Włoch. Tamtejszy rząd zobowiązał się do rozwiązania problemu nielegalnej migracji, jednak efekty tych prac nadal są marne.

Jordania, która podjęła dużą ilość Syryjczyków, uciekających przed wojną domową jest również wymieniona w raporcie. Niemieckie służby bezpieczeństwa szacują, że może tam przebywać do 720.000 imigrantów, którzy docelowo chcą trafić do Europy.

Również austriacki wywiad wojskowy opublikował prognozę, która zakłada że do 2020 r Europie grozi napływ do 15 milionów imigrantów.

źródło: breitbart.com

Zobacz również: