Policja, straż pożarna, straż leśna, wszystkie pozostałe służby ratownicze oraz osoby zaprzyjaźnione z rodziną zaginionego Zbigniewa Kowalczuka prowadzą od minionego czwartku intensywne poszukiwania. Wachlarz podejmowanych działań jest bardzo szeroki, od wczesnych godzin rannych do późnej nocy. Policja bierze pod uwagę wszystkie możliwe wersje zdarzeń. Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997.

W miniony czwartek, 26.01.br., po południu, dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że zaginął mieszkaniec Sławy – Zbigniew Kowalczuk, który w nocy opuścił miejsce zamieszkania, nic nikomu nie mówiąc. Mężczyzna nie zabrał ze sobą żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i oddalił się w nieznanym kierunku.

3

Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski wszczął alarm, angażując w poszukiwania jak największą liczbę policjantów. Do działań przyłączyli się strażnicy miejscy, strażnicy leśni, WOPR-owcy, ratownicy wodni ze Sławy, myśliwi. Dzięki szybkiej reakcji oraz współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi, garnizonami Policji do działań przyłączyła się grupa poszukiwawcza z Poznania z psami tropiącymi, Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim, w sumie blisko 200 osób. Do piątkowych działań włączony został śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Poszukiwania nadal trwają. Biorą w nich udział wszystkie służby oraz osoby zaprzyjaźnione z rodziną poszukiwanego.

2

Technicy kryminalistyki zabezpieczyli odzież, obuwie poszukiwanego, ślady DNA. Policji nie wyklucza żadnej z możliwości, biorąc pod uwagę wszystkie wersje zdarzeń. Sprawdzane są kompleksy leśne, pustostany, drogi wyjazdowe ze Sławy oraz pobliskich miejscowości, szpitale, dworce, przystanki. Piloci z Komendy Głównej Policji sprawdzali tereny pól, oblodzonych zbiorników wodnych, kompleksy leśne, drogi. Działania rozciągają się o kolejne sektory, kilometry aby skrupulatnie wszystko sprawdzić.

Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997.

(KWP w Gorzowie / mw)

Zobacz również: