Bezpłatna metawyszukiwarka Skyscanner sprawdziła, jakie niespodzianki czekają na polskich podróżnych w 2017 roku oraz zapowiedzi linii lotniczych na temat rejsów i samolotów. Wielu przewoźników planuje nie tylko rozwijać flotę, ale również otwierać nowe kierunki i trasy, co dla podróżnych może oznaczać także więcej opcji na tanie loty. Warto dodać, że nowości te będą dostępne z polskich lotnisk! Bałkany, Miasto Aniołów, Faro, a może Ałmata? Poniżej najciekawsze kierunki czekające na Polaków w 2017 roku.
Połączenia lotnicze na mapie Polski wyglądają coraz ciekawiej, a rok 2017 przyniesie kilka miłych niespodzianek. Do najciekawszych z nich należy nowa możliwość latania do Amsterdamu z Gdańska z KLM. Wizz Air uruchamia w marcu cztery nowe połączenia z lotniska w Katowicach: na Maltę, do Reykjaviku Keflaviku, Katanii i Lizbony. Wszystkie loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu.
Po ośmioletniej przerwie w Krakowie pojawią się połączenia z Tel-Awiwem. Kursy realizować będą izraelskie linie EL AL. Pojawiły się już także tanie loty z Warszawy do Ejlat. Linie Wizz Air latają tam z warszawskiego Lotniska im. Chopina. W marcu 2017 Ryanair uruchamia nową trasę z Modlina do portugalskiego Faro, co oznacza jeszcze tańsze loty do rajskiego regionu Algarve!
Natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT mocno inwestują w połączenia do Stanów Zjednoczonych. Od kwietnia 2017 roku samoloty LOT-u „wystartują” do Los Angeles i Newark. Raz w tygodniu LOT będzie także latał do Chicago z Krakowa. Dodatkowo, polski przewoźnik już w maju uruchomi nowe połączenia do popularnych miejscowości turystycznych na Bałkanach, jak chorwacka Pula i czarnogórska Podgorica – bilety już są dostępne w sprzedaży.
Wybrane nowe połączenia lotnicze w Polsce w 2017 roku

 

TrasaLinieKiedy?Jak często?
Kraków-Tel AwiwIzraelskie Linie Lotnicze EL ALod 31 marca 2017dwa razy w tygodniu
Gdańsk-AmsterdamKLMod 15 maja 2017codziennie
Kraków-ChicagoLOTod lipca 2017raz w tygodniu
Warszawa-PulaLOTod 14 maja 2017każda sobota i niedziela
Warszawa-PodgoricaLOTod 13 maja 2017każda sobota
Warszawa-NewarkLOTod 28 kwietnia 2017cztery, a od sierpnia pięć razy w tygodniu
Warszawa-Los AngelesLOTod 3 kwietnia 2017cztery razy w tygodniu
Kraków-PescaraRyanairod 27 marca 2017dwa razy w tygodniu
Kraków-WenecjaRyanairod 29 marca 2017dwa razy w tygodniu
Modlin-FaroRyanairod 26 marca 2017dwa razy w tygodniu
Katowice-LizbonaWizz Airod 26 marca 2017dwa razy w tygodniu
Katowice-ReykjavikWizz Airod 27 marca 2017dwa razy w tygodniu
Katowice-MaltaWizz Airod 27 marca 2017dwa razy w tygodniu
Katowice-KataniaWizz Airod 28 marca 2017dwa razy w tygodniu
 Najciekawsze zapowiedzi:
 Do Nowej Zelandii bez przesiadek!
W lutym 2017 roku Qatar Airways ma zamiar dołączyć do czołówki linii lotniczych wykonujących najdłuższe loty bez przystanku. Tego wyczynu ma dokonać Boeing 777-200LR. Połączenie na linii Doha-Auckland wyniesie dokładnie 14 536 kilometrów. Polscy pasażerowie mogą dzięki temu zyskać jeszcze jedną wygodniejszą opcję podroży do Nowej Zelandii – z jedną przesiadką. Qatar Airways ściga się ze swoim lokalnym konkurentem Emirates, który oprócz lotu Dubaj- Auckland, oferuje także od niedawna praktycznie bezpośredni przelot z do Dubaju do Christchurch (postój w Australii).
 Azja Centralna
Wedle zapowiedzi LOTu, w letnim rozkładzie ma się znaleźć połączenie do największego miasta Kazachstanu, Ałmaty. Gdyby tak się stało, byłoby to pierwsze połączenie polskiego przewoźnika z Azją Centralną, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna turystycznie.
Najlepszy czas na tani lot?
 Kalendarz Skyscanner podpowiada, które dni będą najkorzystniejsze cenowo. Można dodatkowo ustawić alert – to niezwykle sprytna funkcja! To bezpłatna informacja, którą Skyscanner wysyła za każdym razem, gdy zmieni się cena interesującego nas biletu. Dzięki temu, można go kupić w optymalnym momencie, a potem z takiego alertu się wypisać. Warto pamiętać, że miesiące jesienne i zimowe, w zależności od kierunku, są jednymi z najtańszych pod względem podróżowania – można wówczas zaoszczędzić do ponad 22%, a w porównaniu ze szczytem sezonu nawet do 40%.
 

Zobacz również: