Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie wypadku, do którego doszło podczas festynu w Szreńsku. Karuzela, z której korzystało kilka osób,  złamała się u podstawy i runęła na ziemię. Urządzenie obsługiwało dwóch nietrzeźwych operatorów.
Do zdarzenia doszło 31 lipca o godz. 21:20. W wyniku wypadku ranna została 28- letnia kobieta oraz dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Ranne ofiary zdarzenia to mieszkanki pow. mławskiego.  28- letnia kobieta, z obrażeniami żeber i łopatki została przewieziona do szpitala w Mławie, dwie ranne nastolatki przewieziono do szpitali w Ciechanowie i Żurominie, gdzie pozostały na obserwacji.

2

Jak wynika z ustaleń, do wypadku doszło na terenie boiska, na którym rozstawiło się wesołe miasteczko. Podczas pracy  karuzeli  – tzw. kielichowej, doszło do jej złamania.  W momencie wypadku korzystało z niej kilka osób, 3 zostały ranne. Jak się okazało, dwaj pracownicy przydzieleni do  obsługi karuzeli , byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu, drugi ponad 1,20 promila.  Karuzela była częścią wesołego miasteczka, należącego do prywatnej firmy z Łodzi.  Mławska policja zatrzymała obu nietrzeźwych pracowników, obsługujących karuzelę oraz właściciela wesołego miasteczka.
Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska policja oraz prokuratura.

asp. Anna Pawłowska

Zobacz również: