Niedzielny wieczór fani ostrej muzyki mogli spędzić w Niezależnym Domu Kultury Piekarnia w Sochaczewie. Dwie kapele zapewniły im prawie dwie godziny uczty przy gitarowych riffach.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z Torunia. Suicidebycop to czterech facetów, którzy udowodnili, że muzyka punk z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku jest nadal żywa. Dynamiczna muzyka wsparta energetycznym wokalistą porwała do pogo kilku śmiałków.

Gwiazdą wieczoru była piątka sympatycznych facetów z Bostonu. Dwóch Kevinów, Charles, Robert i Mike energetycznie uderzyli w publikę. Spirits zagrał szybko i bez „ściemy”. Z pewnością numerem jeden zespołu jest charyzmatyczny, długowłosy i mocno wytatuowany wokalista. Teksty przez niego wykrzyczane trafiły do licznej tego dnia publiczności wśród której wypatrzyłem między innymi Nikę, wokalistkę śpiewającą między innymi z Dezerterem, legendarnym polskim zespołem punk-rockowym.

Był to kolejny udany muzyczny wieczór w Piekarni. Zapowiadają się następne. Jesienią na scenie w tym kultowym miejscu pojawi się między innymi kolejna legenda polskiego punk rocka – The Analogs.

Tomasz Ertman

Zobacz również: