„Reach For The Skies” – podejmuj wyzwania w nowej grze edukacyjnej od SteamBytes

Jak w te wakacje zostać wirtualnym odkrywcą krain i przeżyć niezwykłą, podniebną przygodę z elementami edukacyjnymi? Wystarczy zagrać w grę „Reach For The Skies” – najnowszą produkcję polskiego studia developerskiego SteamBytes, które specjalizuje się w tworzeniu rozwijających gier mobilnych. Pokaż swoją zręczność, odpowiadaj poprawnie na pytania i zostań podniebnym podróżnikiem!

 

„Reach For The Skies” to rozwijająca gra mobilna, która łączy w sobie świetną rozrywkę, wartką akcję i ciekawy quiz edukacyjny. Zadaniem gracza jest przemierzanie licznych krain przy pomocy podniebnych pojazdów: balonów, zeppelinów oraz aeroplanów. Podczas lotu należy zręczne omijać napotkane przeszkody, zbierać dodatkowe monety oraz odpowiadać poprawnie na pytania z wybranej przez gracza dziedziny. Zapewnia to odpowiednią ilość paliwa, co pozwala przechodzić na kolejne poziomy gry.

– W „Reach For The Skies” chcieliśmy kompleksowo połączyć dobrą zabawę, ćwiczenie zręczności i spostrzegawczości wraz z treningiem edukacyjnym. Gra skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, które mogą dzięki niej utrwalać wiedzę w kreatywny sposób. Jest to świetna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas: potrenować zręczność, szybkość reakcji a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym świecie – mówi Tomasz Mularczyk, założyciel studia developerskiego SteamBytes.

Interaktywny quiz w „Reach For the Skies” to zbiór ponad 2 tysięcy pytań o różnym poziomie zaawansowania z zakresu geografii, przyrody i wiedzy o człowieku oraz matematyki. – Pytania, które przygotowaliśmy, dotyczą obszarów wiedzy poznawanych przez dzieci i młodzież od początku szkoły podstawowej aż do klasy maturalnej. W zależności od wieku i preferencji gracza, poziom trudności może być dostosowywany indywidualnie. W naszej grze także dorośli znajdują dla siebie nowe, interesujące informacje – mówi Maja Bartosiewicz, Koordynator ds. Edukacji w SteamBytes – pedagog z 10-letnim doświadczeniem, która sprawowała nadzór merytoryczny nad tworzeniem gry.

Twórcy uruchomili także możliwość samodzielnego zaprojektowania quizu. W „Reach for the Skies” można umieścić własne pytania, dzięki czemu każdy może podjąć swoje indywidualne wyzwanie i w kreatywny sposób przyswoić nową wiedzę. Gra dostępna jest w 2 wersjach językowych: polskim, a także angielskim, co pozwala przy okazji szlifować język obcy.

Każda z krain w „Reach For The Skies” składa się z 20 misji – aby przejść każdą z nich, należy poprawnie odpowiadać na pytania, a także wykazać się niemała zręcznością. Środki podniebnego transportu różnią się poziomem trudności: balony są skierowane do początkujących graczy, a po przejściu kolejnych etapów i uzyskaniu coraz lepszych wyników, można odbywać podróże bardziej zaawansowanymi pojazdami: zeppelinami oraz aeroplanami. W grze można zdobywać dodatkowe bonusy m. in. za poprawne odpowiedzi na określoną ilość pytań pod rząd, czy za wylatanie określonej liczby kilometrów. Wynikami swoich lotów możemy dzielić się ze znajomymi na Facebooku, a także poprzez iOS Game Center bądź Google Play Games.

Grę „Reach For The Skies” można bezpłatnie pobrać z Google Play i Windows Store, a niedługo także z AppStore. Jest to już trzecia gra studia SteamBytes, które od 2014 roku tworzy rozwijające gry mobilne.

Więcej informacji o studiu można znaleźć na stronie www.steambytes.com.
Linki do pobrania gry:

Android: http://bit.ly/ReachForTheSkiesAndroid

IOS: http://bit.ly/ReachForTheSkiesIOS

Windows Phone: http://bit.ly/ReachForTheSkiesWindows

Trailer gry:

 

Zobacz również: