Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) były przygotowane w taki sposób, że wszyscy byli bezpieczni – podkreślała w niedzielę Beata Szydło. Premier dziękowała instytucjom i służbom zaangażowanym w organizację ŚDM, a także uczestnikom wydarzenia, duchownym, wolontariuszom oraz polskim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów.

Sukces organizacyjny

Premier Beata Szydło mówiła w niedzielę w Krakowie na konferencji prasowej z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza i arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, że Światowe Dni Młodzieży to wielkie wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Zaangażowanych w nie było wiele instytucji rządowych i samorządowych, a także dziesiątki tysiący ludzi, którzy strzegli bezpieczeństwa młodych ludzi bawiących się w Polsce.

Szefowa rządu podziękowała za pracę przy ŚDM Beacie Kempie – szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Pawłowi Majewskiemu – pełnomocnikowi rządu ds. ŚDM. Dziękowała również służbom – straży pożarnej, policji, wojsku, służbom specjalnym oraz służbom medycznym za ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia.

To jest zasługa resortów, którymi kieruje pan minister (spraw wewnętrznych i administracji) Mariusz Błaszczak, pan minister (obrony narodowej) Antoni Macierewicz, ale też trudno nie podkreślić roli pana ministra (infrastruktury) Andrzeja Adamczyka, który odpowiadał za transport, za to żeby logistycznie młodzież i goście dotarli tutaj do Krakowa wtedy, kiedy odbywały się te najważniejsze uroczystości – mówiła premier Szydło. Podziękowania skierowała również do służb wojewody małopolskiego oraz do władz samorządowych Krakowa i Wieliczki. Mogę powiedzieć z satysfakcją, że perfekcyjnie działały służby, perfekcyjnie działały wszystkie te instytucje, które były zaangażowane w organizację Światowych Dni Młodzieży ze strony rządu – zaznaczyła.

Święto radości

Młodzież uczestniczyła w Polsce w wielkim święcie radości – powiedziała premier Beata Szydło podsumowując Światowe Dni Młodzieży.

Szefowa rządu dziękowała młodym ludziom, którzy zjechali do Krakowa z całego świata, polskim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów oraz wolontariuszom.

Młodzież z całego świata wyniosła niesamowite piękne wrażenia z pobytu w Polsce właśnie przez pryzmat mieszkania, bycia, znajomości, poznania polskich rodzin. To, jak ciepło zostali przyjęci, to ogromna zasługa Polaków – oceniła premier. Dodała przy tym, że młodzież uczestniczyła w Polsce w wielkim święcie radości, religijnym święcie młodości, pokazała, że wartości, które związane są z wiarą, z Kościołem, są dla niej najważniejsze.

Przesłanie papieża Franciszka

Podczas Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka usłyszeliśmy wiele ważnych słów, wszyscy muszą je przemyśleć – oceniła premier Beata Szydło. Powinniśmy w tej chwili wszyscy przemyśleć; zastanowić się, rozważyć, ale przede wszystkim, tak jak mówił ojciec święty, otworzyć nasze serca, otworzyć nasze serca na drugiego człowieka, budować wspólnotę. To wielka nauka, która płynie również z tego czasu – powiedziała szefowa rządu odnosząc się do największej nauki, jaka płynęła podczas ŚDM z nauki papieża Franciszka.

źródło informacji: Kancelaria PRM

Zobacz również: