atak

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło nad ranem w miejscowości Szklary, w powiecie krakowskim. Bus przewożący dzieci wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Są poszkodowani. Mamy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Bus przewożący dzieci uderzył w ogrodzenie. Są poszkodowani

„Miejscowość Szklary w powiecie krakowskim, kierujący busem przewożący dzieci wpadł w poślizg uderzając w ogrodzenie. 6 osób podróżowało busem” – czytamy na profilu Patrol999-Małopolska w mediach społecznościowych.

Z informacji dziennikarzy, które potwierdza także Onet wynika, że dwoje dzieci zostało poszkodowanych w wypadku i trafiło do szpitala. Kolejne osoby, w tym jedno dziecko które wypadło przez boczną szybę, nie wymagały hospitalizacji.

„W samochodzie znajdowało się pięcioro dzieci w wieku od trzech do pięciu lat oraz ich 30-letnia opiekunka. Jedno z dzieci, w wyniku uderzenia wypadło z pojazdu przez boczną szybę.” – mówi Onetowi Justyna Fil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Na razie nie wiadomo, co spodowowało wypadek. Wiadomo jedynie, że bus wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. „Samochodem marki renault kierował 66-letni mężczyzna, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup ogrodzenia prywatnej posesji.” – dodaje rzeczniczka krakowskiej policji.

Na miejscu pracuje osiem jednostek straży pożarnej oraz policja. Media donoszą o możliwych utrudnieniach w ruchu.

Zobacz również: