nie żyje aktorka

Dramatyczne informacje. Nie żyje 3-letnia Tosia Czarnecka, która toczyła nierówną walkę ze śmiertelną chorobą. O sprawie słyszała cała Polska. Niestety, dziecku nie udało się pomóc.

3-letnia Tosia Czarnecka nie żyje

Tosia Czarnecka urodziła się jako zdrowa dziewczynka. Niestety, ale radość jej rodziców nie trwała długo. Wszystko zaczęło się po telefonie ze żłobka. „Pierwszy raz zauważyliśmy, że Tosia chwieje się po wstaniu z łóżka. Kilka dni później pani ze żłobka zadzwoniła, że nie może wejść na łóżko” – wyjawili rodzice zmarłej dziewczynki.

I w ten oto sposób, w lutym 2022 roku, rozpoczęła się nierówna walka o życie maleńkiej Tosi. Dziewczynka wylądowała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a jej rodzice otrzymali przygnębiającą wiadomość. U dziecka zdiagnozowano złośliwy nowotwór AT/RT, który zaatakował główkę maleńkiej Tosi.

Co gorsza, choroba od razu zaczęła dawać przerzuty. Tosia przeszła skomplikowaną operację. Jednak podczas niej, nie udało się usunąć wszystkich złośliwych zmiań. Dziewczynka rozpoczęłą chemioterapię.

Rodzice zwrócili się o pomoc. Akcja spotkała się ze sporym odzewem wśród Polaków, a na Facebooku powstała nawet grupa „Dzielna Tosia”, na której rodzice dzielili się tym, co optymistyczne, w walce Tosi z nowotworem. Niestety, sprawa nie znalazła szczęśliwego finału.

W październiku 2022 roku rozpoczęły się poważne komplikacje. „Rak wykorzystał moment. Uderzył tak, że nasze serca wyją z rozpaczy” – informowali rodzice. „Guzy poza głową, pojawiły się także w kręgosłupie. Jedyną deską ratunku dla Tosi była operacja za granicą, jednak w momencie pogorszenia się stanu zdrowia dziecka, szpital ku smutkowi rodziców nie wyraził zgody na dalsze leczenie.” – dodawali zrozpaczeni.

Dzisiaj nadeszły smutne informacje z Kielc, bowiem tam mieszkała 3-latka i jej rodzice. Dziewczynka zmarła. Nie udało się jej uratować. „Z przykrością informujemy, że malutka Tosia Czarnecka z Kielc przegrała dziś swą walkę z rakiem… Rodzinie składamy najszersze kondolencje pozostając z Nimi ciepłymi myślami i modlitwą.” – przekazała Fundacja Jesteśmy Blisko, której podopieczną była Tosia.

Rodzinie przekazujemy najszczersze kondolencje. Poniżej zamieszczamy z kolei zdjęcie małej wojowniczki Tosi. Maleńka, pozostaniesz na zawsze w sercach wielu Polaków, którzy obserwowali Twoją dzielną walkę z nowotworem.

Zobacz również: