pogoda

Najnowsze przewidywania synoptyków nie pozostawiają wątpliwości. Czeka nas zmiana pogody. Nie uwierzycie, jak będzie niebawem wyglądać aura, która obejmie nasz kraj. 

Nad Polskę nadciąga zimowa pogoda

Meteorolodzy zapowiadają, że do Polski zbliżają się śnieżyce. Już na początku przyszłego tygodnia nad naszym krajem pojawi się niż genueński. To właśnie on zagwarantuje iście zimową pogodę.

Choć obecnie trudno w to uwierzyć, niebawem czeka nas zimowa pogoda. Zdaniem specjalistów trzeba przygotować się na intensywne opady śniegu. Ma spaść nawet do 40 centymetrów białego puchu.

Warto podkreślić, iż śnieg nie spadnie na terenie całej Polski. Pierwszy atak zimowej pogody prawdopodobnie nastąpi już w najbliższy poniedziałek. Aczkolwiek nie będzie to jeszcze wspomniana wyżej śnieżyca. Ta, zdaniem specjalistów, ma zaatakować dopiero w nocy z wtorku na środę.

Drastyczna zmiana pogody najpierw nastąpi na południu Polski. Pierwsze, słabe opady śniegu wystąpią na początku tygodnia na południu oraz na południowym wschodzie kraju. Z kolei śnieżyca szybko rozprzestrzeni się z południa na znacznie szersze terytorium kraju.

Według ekspertów intensywne opady będą wystąpią od Podlasia, przez centrum, po południe. Co ciekawe niż genueński przyniesie także opady deszczu. Będą one intensywne i pojawią się nad wschodnią częścią naszego kraju.

W czwartek, 19 stycznia dotrze do nas fala niżu, która będzie przesuwać się z południa kraju na północ. Wywoła on śnieżycę, która przyniesie kilka, a nawet kilkanaście centymetrów śniegu.

Z pewnością zimowa pogoda ucieszy osoby, które właśnie rozpoczynają ferie. Na terenach nizinnych spadnie maksymalnie 10 cm białego puchu. Natomiast w górach trzeba się przygotować nawet 40 cm śniegu.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: