atak

Straż Graniczna dokonała makabrycznego odkrycia tuż przy granicy z Białorusią. Na miejsce wezwano policję i prokuratora. Trwają oględziny i dalsze przeszukania.

Straż Graniczna odkryła na bagnach ciało

Funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli zwłoki mężczyzny przy granicy z Białorusią. Dodajmy, że dzień wcześniej w tej samej okolicy mundurowi patrolujący teren odkryli ludzkie szczątki. Należy podkreślić, iż odnalezione fragmenty ludzkiego ciała były w znacznym stopniu rozkładu. Z tego powodu nie była możliwa identyfikacja zmarłego.

Z kolei w piątek (13 stycznia) rano w rejonie wsi Czerlonka niedaleko granicy z Białorusią Straż Graniczna odkryła ciało mężczyzny. Należy podkreślić, iż zwłoki znajdowały się w trudnodostępnym, bagnistym miejscu.

Warto zwrócić uwagę, iż Straż Graniczna nie wypowiedziała się na temat tego, czy odnalezione zwłoki należały do migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Aktualnie obszar, na którym znaleziono zwłoki jest przeszukiwany przez policjantów. Na miejscu jest też prokurator. „Policjanci wykonują oględziny. Ich zadaniem jest ustalenie tożsamości tej osoby oraz ustalenie okoliczności jej śmierci” – podał podinspektor Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. „W tej chwili nie możemy potwierdzić, czy były to zwłoki migrantów” – dodał.

Nielegalne próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Z pewnością problem nielegalnej migracji do naszego kraju nadal pozostaje aktualny. „W ciągu minionej doby 37 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Pięć osób próbowało pokonać barierę, zdarzenie obserwowali operatorzy bariery elektronicznej. Po przybyciu polskich patroli, osoby próbujące przejść przez ogrodzenie wycofywały się na Białoruś. Za pomocnictwo zatrzymano 2 ob.Ukrainy i ob. Mołdawii przewozili łącznie 15 ob. Afganistanu” – podała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Łącznie od początku stycznia Straż Graniczna odnotowała ponad pół tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy i przedostania się do naszego kraju.

źródło: Polsat News

Zobacz również: