Rosjanie zabili sportowca

Z terenów objętych wojną napłynęła smutna wiadomość. Nie żyje kolejny ukraińscy sportowiec – Dmytro Szarpar. Rosjanie zabili łyżwiarza figurowego nieopodal Bachmutu, gdzie aktualnie toczą się ciężkie walki.

Rosjanie zamordowali już blisko 200 sportowców

Statystyki są porażające. Od początku wojny Rosjanie zabili już prawie 200 ukraińskich sportowców. Według najnowszych wieści, armia Putina zamordowała łyżwiarza figurowego Dmytro Szarpara.

Zabity przez Rosjan sportowiec reprezentował Ukrainę na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku. Mężczyzna stracił życie pod Bachmutem w obwodzie donieckim. Dodajmy, iż informację o jego śmierci przekazała w mediach społecznościowych organizacja Skate Ukraine.

Póki co nie wiadomo w jakich okolicznościach zginął łyżwiarz. Nie jest jasne, czy poniósł śmierć walcząc z Rosjanami, czy może stał się tylko przypadkową ofiarą. Pewne jest natomiast to, że aktualnie w okolicy Bachmutu trwają ciężkie działania wojenne.

Należy wspomnieć, iż Dmytro Szarpar występował na tafli w parze z Anastasią Pobiżenko. Łyżwiarze zdobyli dziesiąte miejsce w rywalizacji par na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2016 w norweskim Lillehammer. Ponadto wywalczyli srebrny medal mistrzostw Ukrainy. Po zakończeniu zawodowej kariery sportowiec jeździł w Grand Ice Cyrcus show.

Ukraińscy sportowcy walczą z rosyjskim najeźdźcą

Wartym odnotowania jest fakt, iż większość ukraińskich sportowców nie siedzi bezczynnie, gdy ich ojczyzna jest niszczona przez Rosjan. Część osób protestuje przeciw działaniom Władimira Putina. Są jednak i tacy, którzy bez wahania chwycili za broń.

Wśród sportowców, którzy ruszyli do walki z Rosjanami, znaleźli się chociażby trzej znani na całym świecie Ukraińcy. Mowa o tenisistach Serhiju Stachowskim i Ołeksandrze Dołgopołowie, a także bokserze Ołeksandru Usyku.

https://twitter.com/TheDolgo/status/1504134395778764806

https://twitter.com/trevorbmbagency/status/1498665635588489219

Niestety niektórzy sportowcy stracili życie broniąc swojego kraju. Co ciekawe, jedną z pierwszych ofiar agresji Rosjan na Ukrainę był biathlonista Jewhen Małyszew. Mężczyzna zginął w wieku zaledwie 19 lat. Ten były członek kadry narodowej juniorów został zamordowany podczas pełnienia służby wojskowej.

https://twitter.com/SkiNordique_net/status/1498660879541444616

Podobny los spotkał 21-letniego piłkarza Karpat Lwów – Witalija Sapyło. Młody sportowiec zginął z rąk Rosjan w walkach pod Kijowem. Dodajmy, że mężczyzna zgłosił się do armii jako ochotnik i był członkiem załogi czołgu.

Niestety zmarłych sportowców z Ukrainy jest dużo więcej. Prezydent Wołodymyr Zełenski jeszcze w grudniu przekazał przewodniczącemu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasowi Bachowi, że Rosjanie zabili jak dotąd 184 ukraińskich sportowców.

źródło: Fakt

Zobacz również: