atak

Media właśnie poinformowały o aferze w polskim wojsku. W skandal ma być zamieszany jeden z dowódców. Przedstawiamy ustalenia dziennikarzy popularnej stacji radiowej. 

W polskim wojsku miało dojść do molestowania

Dziennikarze Radia Zet donieśli, iż w polskim wojsku miało dojść do ogromnej afery w udziałem jednego z przełożonych. „Chodzi o dowódcę 215. kompanii lekkiej piechoty w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej” – podali przedstawiciele mediów.

Podejrzewany żołnierz został już zatrzymany przez żandarmerię wojskową. Natomiast sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez stację wynika, że kapitan Grzegorz Ż. miał molestować i nękać podwładnych.

„Grzegorz Ż. pod koniec ubiegłego tygodnia został w kajdankach wyprowadzony bezpośrednio z terenu jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie” – ustalił dziennikarz Radia Zet Piotr Olejarz.

Warto podkreślić, iż prokuratura nie podała szczegółowych informacji na temat afery w wojsku. Wszystko z powodu dobra prowadzonego postępowania oraz dobra osób pokrzywdzonych.

Dziennikarze Radia Zet dotarli do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że zatrzymanie dowódcy jest efektem skarg podwładnych. Podobno żołnierze od dłuższego czasu zgłaszali nieprawidłowe zachowanie swojego przełożonego. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ma chodzić o molestowanie oraz nękanie w wojsku.

Co ciekawe, por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej potwierdziła w rozmowie z dziennikarzami fakt zatrzymania dowódcy. Natomiast odmówiła komentarza do afery w wojsku, odsyłając media do prokuratury.

źródło: Onet

Zobacz również: