wypadek
zdjęcie ilustracyjne

Ogromna tragedia rozegrała się na przejściu dla pieszych na południu Polski. Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Oto okoliczności tego śmiertelnego wypadku.

Dramatyczny wypadek na pasach

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem (24 stycznia) na przejściu dla pieszych przy ul. św. Wojciecha w Jaworznie w województwie śląskim. 12-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez samochód osobowy.

Służby przyjęły zgłoszenie o wypadku po godzinie 19:00. Tragedia wydarzyła się w pobliżu Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej Geosfera w Jaworznie. Poza policją na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy podjęli próbę reanimacji nastolatki.  Niestety pomimo wysiłków ratowników i ich natychmiastowej interwencji, dziecko zmarło.

Według wstępnych ustaleń policji, 12-latka weszła na pasy pomimo czerwonego światła. 34-letni kierowca samochodu osobowego, który ją potrącił, był trzeźwy. Pojazd uderzył w 12-letnią dziewczynkę w momencie, gdy ta próbowała przejść na drugą stronę jezdni.

„Zgłoszenie odebraliśmy o godzinie 19:20. Dziewczynka przekraczała jezdnię na przejściu dla pieszych, ale niestety najprawdopodobniej na czerwonym świetle” – przekazała w rozmowie z  dziennikarzami sierż. sztab. Justyna Wiszowaty z KMP w Jaworznie. „Z relacji mamy wynika, że dziewczynka wracała z kościoła, w którym była z koleżanką i przeoczyła przystanek, na którym miała wysiąść” – dodała policjantka.

Funkcjonariusze policji poinformowali, iż kierujący pojazdem poruszał się prawidłowo przy zielonym świetle. Mężczyzna nie zauważył wbiegającej niespodziewanie na jezdnię nastolatki.

źródło: Goniec

Zobacz również: