atak

Zatrważające sceny miały miejsce w jednej ze szkół podstawowych. Uczeń postrzelił nauczycielkę. Tym co dodatkowo szokuje, jest wiek sprawcy. Chłopiec ma zaledwie 6 lat!

Porażające kulisy strzelaniny w szkole podstawowej

W mediach ukazała się wstrząsająca wiadomość ze Stanów Zjednoczonych. 6 stycznia, w piątek, doszło do strzelaniny w szkole podstawowej Richneck, w Newport News, w stanie Wirginia.

Policja podała szokujące ustalenia. Otóż sprawcą tragedii okazał się zaledwie 6-letni chłopiec. Uczeń szkoły podstawowej podczas przerwy w zajęciach strzelił z pistoletu do nauczycielki.

Warto podkreślić, iż 30-latka trafiła do szpitala. Początkowo odniesione obrażenia zagrażały jej życiu. Na szczęście stan zdrowia poszkodowanej nauczycielki szkoły podstawowej w Newport News późnym południem nieco się polepszył. Dodajmy, że żaden z uczniów nie został ranny w opisywanym incydencie.

Do dramatycznego zdarzenia w szkole podstawowej odniósł się szef policji w Newport News. Steve Drew poinformował, iż młody napastnik został zatrzymany i przebywa aktualnie w policyjnym areszcie.

Jak na razie nie wiadomo, z jakiego powodu uczeń szkoły podstawowej postrzelił 30-latkę. Dziennikarze zwrócili uwagę, że póki co nie wyjaśniono, w jaki sposób 6-latek zdobył broń palną i skąd wiedział, jak się nią posługiwać.

„Nie mieliśmy takiej sytuacji, że ktoś chodził po szkole, strzelając. Strzał z pistoletu padł w jednym konkretnym miejscu” – wyjaśnił podczas konferencji prasowej szef policji w Newport News, Steve Drew.

Co ciekawe, według policjanta strzelanina nie była przypadkowa i chłopiec mógł to wcześniej planować. „On jest w tej chwili w areszcie policyjnym. Pracujemy z naszymi partnerami nad tym jak najlepiej rozwiązać tę sytuację. Jesteśmy w kontakcie z prokuratorem i kilkoma innymi instytucjami, aby uzyskać jak najlepszą pomoc dla tego młodego człowieka” – podkreślił mundurowy.

Strzelaninę w szkole podstawowej skomentowały także lokalne władze. „To mroczny dzień dla Newport News. Będziemy z tego czerpać nauczkę i staniemy się silniejsi” – powiedział burmistrz miasta, Phillip Jones. Włodarz zaznaczył, że  ten dramatyczny incydent zranił jego serce.

Na koniec warto wspomnieć, iż Newport News – miasto w którym doszło do tragedii, znajduje się w południowo-wschodniej Wirginii. Mieszka w nim około 185 tys. mieszkańców. Z kolei do placówki Richneck uczęszcza około 550 wychowanków. Są to uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej do piątej klasy. W związku z piątkową strzelaniną władze instytucji odwołały poniedziałkowe zajęcia.

źródło: Super Express

Zobacz również: