wybuch gazu

Ogromna tragedia miała miejsce w czasie uroczystego Orszaku Trzech Króli. Śmierć poniosła 72-letnia kobieta. Natomiast pięć osób zostało rannych. Aktualnie policja wyjaśnia okoliczności dramatycznego wypadku.

Orszak Trzech Króli zakończył się tragicznie

Do dramatu doszło 5 stycznia, w hiszpańskim mieście Marchena koło Sewilli w Andaluzji. W czasie gdy Orszak Trzech Króli przemierzał ulice miejscowości, niespodziewanie traktor potrącił kilka osób, które szły w procesji.

Warto dodać, iż tradycyjny Orszak Trzech Króli odbywał się późnym wieczorem. Uczestnicy mieli ze sobą strojne dekoracje, z których część ciągnięta była przez pojazdy rolnicze, m.in. ciągniki.

Jeden z traktorów, który ciągnął dużą niebieską ozdobę, z niewyjaśnionych powodów zjechał z trasy i z ogromną siłą uderzył w jeden z budynków mieszkalnych. Świadkowie wypadku zeznali, iż traktorzysta stracił kontrolę nad maszyną.

Andaluzyjska policja poinformowała, że w skutek tragicznego wypadku w czasie Orszaku Trzech Króli, zginęła 72-letnia kobieta. Z kolei pięć innych osób odniosło obrażenia. Dodajmy, że wśród rannych jest dwuletnie dziecko, a także jedna osoba w podeszłym wieku. Andaluzyjska obrona cywilna przekazała, że wszyscy oni trafili do szpitali w okolicach Sewilli. Lekarze określili stan najmłodszego poszkodowanego jako bardzo ciężki.

Aktualnie przyczyny wypadku w trakcie przemarszu Orszaku Trzech Króli wyjaśniają odpowiednie służby. Jednym ze scenariuszy rozpatrywanych przez policję jest awaria układu hamulcowego traktora.

Co ciekawe, w mediach społecznościowych opublikowano liczne nagrania i zdjęcia dokumentujące moment wypadku. Część z nich można obejrzeć poniżej.

https://twitter.com/LaVozd2Hermanas/status/1611137810219548672

źródło: Fakt

Zobacz również: