atak

Do makabrycznego wypadku doszło w nocy (5/6 stycznia) w jednym z polskich miast. Nie żyje troje nastolatków. Natomiast jedyna osoba, która przeżyła jest w bardzo ciężkim stanie.

W wypadku uczestniczyły cztery młode osoby

Lubelska policja przekazała tragiczną wiadomość. „Troje nastolatków zginęło w nocy w wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Kierujący samochodem 18-latek nagle zjechał z drogi i uderzył w latarnię. Ranny 16-latek został przewieziony do szpitala w bardzo ciężkim stanie” – poinformowali mundurowi.

Szczegóły wypadku ujawniła kom. Anna Kamola z zespołu prasowego KWP w Lublinie. Policjantka podała, że tragedia wydarzyła się tuż przed północą. „Kierujący samochodem marki audi A4 nagle zjechał z drogi i uderzył w latarnię, która znajdowała się pomiędzy jezdniami. Autem podróżowały cztery młode osoby” – powiedziała Kamola.

Niestety w wypadku śmierć na miejscu poniósł 18-letni kierowca, 17-letni pasażer i młoda dziewczyna. Wiek zmarłej nastolatki jest w tej chwili ustalany. Jedyna osoba, która przeżyła to 16-letni chłopak. Aktualnie znajduje się w szpitalu. Jego stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Więcej na temat okoliczności wypadku, a dokładnie akcji służb, powiedział dyżurny KW PSP w Lublinie mł. bryg. Marcin Babula. Strażak przyznał, że trzy osoby były zakleszczone wewnątrz samochodu. Z tego powodu, straż pożarna musiała użyć specjalistycznych narzędzi, aby wydostać ofiary na zewnątrz. Z kolei czwarta osoba została prawdopodobnie uwolniona z wraku auta przez osoby świadków zdarzenia. „Nasze działania zakończyły się przed godz. 4 nad ranem w piątek” – podsumował przedstawiciel KW PSP w Lublinie.

Poniżej publikujemy wpis, który pojawił się na oficjalnym profilu Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na Facebooku. Mundurowi umieścili w nim kilka zdjęć z miejsca dramatu. „Tragiczny wypadek w Lublinie. Troje nastolatków zginęło! Do zdarzenia doszło przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie! Kierujący Audi A4 zjechał z drogi uderzając w słup latarni. Na miejscu zginął kierujący pojazdem 18-latek oraz dwójka pasażerów. Trzeci pasażer w ciężkim stanie walczy o życie w szpitalu. Ustalamy przyczyny i okoliczności wypadku” – napisano w komentarzu do fotografii.

źródło: Onet

Zobacz również: