nie żyje sportowiec

Smutne wieści napłynęły z Ukrainy. Nie żyje znany sportowiec. Andrij Dmitriew został zabity przez Rosjan w trakcie działań wojennych pod Bachmutem. To ogromna strata dla światowego sportu.

Nie żyje utytułowany sportowiec

„Znany ukraiński Strongman i trójboista siłowy, mistrz sportu, Andrij Dmitriew zginął tragicznie podczas obrony Ukrainy” – przekazała w specjalnym komunikacie do mediów Ukraińska Federacji Siłaczy (UFSA).

„Andrij odnalazł się w sportach siłowych i stał się gwiazdą trójboju siłowego i zawodów Strongman. Zginął jak bohater” – wspomnieli przedstawiciele UFSA.

Warto wspomnieć, iż kontakt z Andrijem Dmitriewem urwał się w dniu 31 grudnia 2022 r. Niestety kilka dni później okazało się, że znany sportowiec zginął na froncie. Mężczyzna poniósł śmierć z rąk okupanta walcząc pod Bachmutem.

Zabity przez Rosjan sportowiec był niezwykle utytułowany. Zawodnik wielokrotnie był mistrzem Ukrainy. Poza tym, mężczyzna rywalizował również na scenie międzynarodowej. Dodajmy, że przed wybuchem wojny zmarły pełnił funkcję szefa sumskiego oddziału federacji siłaczy.

Poniżej można zobaczyć archiwalny film z jednego z treningów w wykonaniu Andrija Dmitriewa.

Na koniec warto wspomnieć, iż nieco wcześniej w walkach o Mariupol zginął mistrz świata w kickboxingu Maksym Kagal. Łącznie od 24 lutego 2022 r., czyli od początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie zginęło już 184 ukraińskich sportowców.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: