putin

Prezydent Rosji właśnie przedstawił żądania wobec jednego ze swoich ministrów. Szczegółowe informacje na temat kroków Putina możemy odnaleźć w oficjalnym komunikacie Kremla. 

Władimir Putin wydał polecenie Siergiejowi Szojgu

Rosyjski przywódca nie próżnuje. Władimir Putin właśnie zażądał, aby rosyjskie ministerstwo obrony złożyło specjalne sprawozdanie. Dokument ten ma dotyczyć kwestii zaopatrzenia w sprzęt uczestników „specjalnej operacji wojskowej”.

Informację w tej sprawie przekazała w specjalnym komunikacie administracja Władimira Putina. „Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej przedłoży raport o wyposażeniu jednostek i pododdziałów wojskowych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej biorących udział w specjalnej operacji wojskowej w broń, sprzęt wojskowy i specjalny, materiały i środki, w tym umundurowanie i sprzęt, mobilny sprzęt rozpoznawczy, ochrony osobistej i kamuflażu, a także o środkach podjętych w celu usprawnienia pracy rosyjskiego Ministerstwa Obrony w tym obszarze” – przeczytamy na stronach Kremla.

Koniecznie należy podkreślić, iż Putin wyznaczył konkretny termin, do którego ma zostać wykonany jego rozkaz. Chodzi o 1 lutego 2023 r. Dodajmy, że osobą odpowiedzialną za realizację sprawozdania jest bliski współpracownik rosyjskiego przywódcy – minister obrony Siergiej Szojgu.

Powstaną filmy dokumentalne o „operacji specjalnej”

Władimir Putin przedstawił swoje polecenia również innym ministerstwom. Państwowa rosyjska agencja RIA Nowosti poinformowała, że rosyjski dyktator przekazał swoje rozkazy także resortowi kultury.

Prezydent chce, aby urzędnicy zapewnili wyświetlanie filmów dokumentalnych o „operacji specjalnej” i walce „z rozprzestrzenianiem się neonazistowskiej ideologii”. W tym miejscu trzeba podkreślić, iż propaganda Władimira Putina nadal powtarza kłamstwa o rządzącym Ukrainą „nazistowskim reżimie”.

Co ciekawe, ministerstwu kultury ma pomóc w tej sprawie rosyjskie MON. Resort kierowany przez Siergieja Szojgu  ma „pomagać dokumentalistom w przygotowaniu materiału kinematograficznego o bohaterstwie uczestników specjalnej operacji wojskowej”. Także minister kultury musi zrealizować powierzone mu zadanie do 1 lutego.

Putin rozkazał też swojej administracji, aby nawiązała współpracę z „Komitetem Rodzin Wojowników Ojczyzny”. Wszystko po to, aby lepiej wesprzeć rodziny żołnierzy walczących w Ukrainie.

źródło: Onet

Zobacz również: