GIS ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie. Tym razem GIS alarmuje, aby nie spożywać popularnego produktu – herbaty. Niedostosowanie się do zaleceń może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

GIS wycofuje granulowaną herbatę owocową

Na oficjalnej stronie GIS został opublikowany komunikat, a dokładnie ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Dodajmy, że to już drugi raz w dopiero co rozpoczętym roku, gdy Główny Inspektorat Farmaceutyczny bije na alarm.

W najnowszym komunikacie GIS ostrzega przed napojem. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o herbatę. Warto podkreślić, iż jej spożywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dzieci.

Niebezpieczny napój jest zresztą przeznaczony dla najmłodszych konsumentów. Rodzice chętnie kupowali dla swoich pociech granulowaną herbatkę owocową Humana. Teraz okazało się, że jedna z partii tego produktu jest groźna dla ludzi.

„W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8. miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym” – dowiadujemy się z komuniaktu GIS.

Poniżej szczegóły dotyczące wadliwej partii produktu:

Nazwa: Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu, 200 g
Numer partii: 73033 C56
Data minimalnej trwałości: 29.11.2023
Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Oczywiście w zaistniałej sytuacji firma Humana Poland Sp. z o.o. podjęła stosowne kroki. Przedsiębiorstwo przekazało do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt ze wskazanej partii prośbę o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktów w magazynach i na poziomie sklepów. Warto podkreślić, iż sporządzono dokładne zestawienie rozchodu napojów ze wskazanej partii.

To jednak nie wszystkie kroki. Pod nadzorem czeskiego odpowiednika polskiego GIS-u wdrożono czynności wyjaśniające u producenta. Ponadto wzmocniono procedury kontroli produkcji.

Również Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, który na bieżąco monitoruje działania podjęte przez ten podmiot.

źródło: Onet

Zobacz również: