pogoda

Nadchodzi potężna zmiana pogody. Z pewnością wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić, że za kilka dni aura może się zmienić aż tak diametralnie. Oto szczegóły prognoz synoptyków.

Czeka nas iście zimowa pogoda

To co się aktualnie dzieje w pogodzie, nie należy do normalnych zjawisk. Mamy styczeń, tymczasem temperatury w niektórych częściach kraju oscylują w granicach kilkunastu stopni.

Synoptycy zapowiadają jednak, że niebawem sytuacja ulegnie całkowitej zmianie. Niespotykane jak na tę porę roku temperatury pozostaną z nami jeszcze przez chwilę. Aczkolwiek już za kilka dni odczujemy wyraźne ochłodzenie. Pogoda stanie się bardziej zimowa.

Co prawda w najbliższych dniach nie będzie aż tak ciepło, jak w miniony weekend. Jednakże termometry i tak, przez większość tego tygodnia, będą wskazywać dodatnie temperatury. Taka sytuacja utrzyma się do piątku.

Właśnie w piątek nastąpi potężna zmiana pogody w naszym kraju. Zdaniem meteorologów do Polski wróci zima. Chociaż w tym momencie trudno w to uwierzyć, to w wielu regionach w północnej części Polski jeszcze przed weekendem spadnie kilkanaście centymetrów śniegu. „Lokalnie pokrywa śnieżna może przekroczyć 20 cm” – zapowiedział serwis fanipogody.pl.

Inny z popularnych serwisów branżowych podał podobne prognozy pogody. Na stronie twojapogoda.pl przeczytamy, iż ostatnie dni obecnego tygodnia zapowiadają się bardzo śnieżnie. Możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu, wręcz śnieżyc. Zjawiska te mogą być niebezpieczne. Chodzi o paraliż ruchu drogowego i lotniczego oraz awarie prądu.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: