Świat opłakuje zmarłego Benedykta XVI. Emerytowany papież zmarł w wieku 95 lat. Znamy już szczegóły pogrzebu, a do mediów przedostaje się także coraz więcej informacji. Dowiedzieliśmy się również, jakie słowa wypowiedział Benedykt XVI tuż przed śmiercią.

Ostatnie słowa Benedykta XVI przed śmiercią

Do ostatnich słów Benedykta XVI przed śmiercią mieli dotrzeć dziennikarze argentyńskiego „La Nacion”. Emerytowany papież miał wypowiedzieć tylko trzy, ale jakże niezwykle znamienne słowa.

„Jezu, kocham ciebie” – to właśnie te słowa, zdaniem argentyńskich dziennikarzy, miał wypowiedzieć tuż przed śmiercią Benedykt XVI.

„Dziennik w sprawie pożegnalnych słów Benedykta XVI powołuje się na swoje źródła w Watykanie. „La Nacion” przekonuje, że padły one w ojczystym języku papieża-emeryta, czyli po niemiecku.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

Papież Benedykt XVI zmarł w wieku 95 lat, po ciężkiej chorobie. W ostatnich dniach jego stan znacząco się pogorszył, a o modlitwę prosił między innymi jego następca, Papież Franciszek.

Joseph Ratzinger, który jako papież przybrał imię Benedykta XVI był Niemcem. Urodził się 16 kwietnia 1927 roku. 27 czerwca 1977 roku z rąk Pawła VI otrzymał kreację kardynalską. Z kolei 19 kwietnia 2005 roku został wybrany następcą Jana Pawła II i przybrał wspomniane imię Benedykta XVI.

„To najwierniejszy uczeń i student Jana Pawła II. Człowiek wielkiej wiary i wielkiej modlitwy” – mówił po wyborze Josepha Ratiznera na Papieża, o. Jan Góra w rozmowie z Polskim Radiem.

„Jest to postać trudna do zaszufladkowania przez jego przeciwników. Z jednej strony jest w nim nieustraszoność i duża moc, a z drugiej strony to nie jest człowiek, który się zachowuje jak terrorysta, jak jakobin.” – charakteryszował Benedykta XVI, ks. prof. Jerzy Szymik, w rozmowie ze wspomnianym Polskim Radiem.

To człowiek dialogu, głęboko ekumeniczny – o wiele bardziej niż się jego wrogom wydaje. On wyrasta z tego, co najlepsze w ekumenizmie niemieckim” – dodawał.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: