morderstwo

Tragiczne informacje. Nie żyje 28-letni polski policjant, który został śmiertelnie postrzelony na służbie. Szczegóły sprawy są wyjątkowo przerażające.

Nie żyje 28-letni policjant. Został postrzelony podczas służby

28-letni Grzegorz Pierzchała pełnił samodzielną służbę. Kiedy zobaczył samochód w rowie, postanowił podejść i sprawdzić, co się stało. W tym momencie kierowca pojazdu wyciągnął broń i śmiertelnie postrzelił pochodzącego z polski policjanta.

Do tragedii doszło 27 grudnia 2022 roku w powiecie Haldimand w kanadyjskiej prowincji Ontario. Grzegorz Pierzchała pochodził z Białego Dunajca. „28-letni Grzegorz Pierzchała, niegdyś członek zespołu Mali Harnasie, został śmiertelnie postrzelony na swojej pierwszej służbie, gdy jechał do swojego pierwszego wezwania…” – czytamy o szczegółach sytuacji na profilu „Służby w Akcji” na Facebooku.

„Dotyczyło ono samochodu, który leżał w rowie. Gdy Grzegorz przybył na miejsce i podchodził do tego samochodu kierowca wyciągnął broń i śmiertelnie postrzelił Grzegorza. Nie miał on nawet szans na reakcje bo był pewny, że pomaga ludziom, którzy wylądowali w rowie. Sprawcy postrzelenia, kobieta i mężczyzna zostali kilka godzin później zatrzymani, byli poszukiwani przez policję od kilku miesięcy, a samochód był kradziony.” – uzupełnia wskazane źródło.

„Grzegorz Pierzchała był funkcjonariuszem policji prowincji Ontario w Kanadzie. 28-latek niedawno skończył 10-miesięczny okres próbny i uzyskał prawo do samodzielnego patrolu.” – czytamy w portalu o2.pl.

„28-letni Grzegorz Pierzchała był policjantem z Haldimand. Wcześniej służył w kanadyjskich siłach zbrojnych. Pochodził z Białego Dunajca. Grzegorz był niegdyś członkiem zespołu góralskiego Mali Harnasie.” – czytamy dalej we wskazanym źródle.

źródło: o2.pl, Ontario Provincial Police

Zobacz również: