Iwona Wieczorek

Wciąż nie udało się odnaleźć rozwiązania sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Przypomnijmy, że Iwona Wieczorek zaginęła w Sopocie kiedy miała 19 lat, w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Wygląda jednak na to, że już wkrótce możemy poznać odpowiedź na pytanie, co się wówczas wydarzyło. Śledczy mogą być blisko rozwiązania sprawy, a w grę mają wchodzić trzy możliwości.

Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Iwona Wieczorek zaginęła ponad 12 lat temu. Do dzisiaj wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie, co się stało z ówczesną 19-latką. W sprawie pojawia się wiele poszlak, a niektóre się potwierdzają, a kolejne wręcz przeciwnie. Teraz jednak dziennikarze twierdzą, że śledczy ze słynnego krakowskiego archiwum X mają być bliscy rozwiązania sprawy tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek.

W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się o przeszukaniu plaży wokół słynnej, owianej złą sławą „Zatoki Sztuki” w Sopocie. Media informują, że sprawa jest powiązana z zaginięciem Iwony Wieczorek. Początkowo pojawiało się bardzo mało informacji, ale kiedy śledczy sprowadzili psa tropiącego, zaczęli rozkopywać plażę oraz nurek wszedł do tajemniczego zbiornika pod plażą, ruszyły spekulacje odnośnie tego, czy możemy być świadkami przełomu.

Do sprawy odniósł się Mikołaj Podolski, dziennikarz od lat opisujący zaginięcie Iwony Wieczorek. Podobnie, jak nieżyjący już Janusz Szostak, Podolski bardzo mocno angażuje się w rozwiązanie tej zagadki. Ustalenia Podolskiego są bardzo interesujące.

Zdaniem Podolskiego przeszukanie i rozkopanie plaży wokół dawnej Zatoki Sztuki może przynieść trzy rezultaty. „Możliwości są trzy. Albo prokuratura ma wskazanie, niezbyt konkretne, że zwłoki są pod Zatoką Sztuki”. – mówi Podolski o pierwszym wariancie.

„Albo robią przeszukanie, które powinni zrobić siedem lat temu, kiedy wybuchła afera pedofilska” – dodaje Podolski.

„Trzecia możliwość jest taka, że cała akcja prokuratury to wielka pokazówka, która ma wywołać ruch na łączach pewnych osób” – dodaje Podolski, który wypowiedział się w tej sprawie na łamach Gazety Wyborczej.

Jak zaginęła Iwona Wieczorek? Szczegóły sprawy porażają

19-letnia wówczas Iwona Wieczorek zaginęła 12 lat temu. Dziewczyna ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Zaginiona najpierw była na grillu na działce u znajomych. Następnie udała się ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Niestety nigdy tam nie dotarła.

Iwonę Wieczorek zarejestrowały kamery monitoringu w kilku miejscach. Jednak nagrania nie pomogły w ustaleniu tego, co rzeczywiście stało się z dziewczyną. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po zaginionej 19-latce.

W poszukiwania kobiety na przestrzeni lat angażowali się policjanci, media, detektywi i jasnowidze. Aktualnie nad sprawą pracują prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

I wszyscy liczą, że to właśnie zaangażowanie legendarnego Archiwum X da efekt w postaci rozwiązania zagadki zaginięcia Iwony Wieczorek. Sprawa ruszyła już do przodu, bowiem przesłuchano kolejne osoby i zatrzymano pierwsze osoby.

„Ostatnie tygodnie to intensywne działania służb wykonywane na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Najgłośniejszym z nich było zatrzymanie Pawła P. – znajomego Iwony Wieczorek, który w noc zaginięcia był z nią razem w lokalu Dream Club.” – informuje radio RMF FM.

źródło: RMF FM, media, Gazeta Wyborcza

Zobacz również: