wypadek
zdjęcie ilustracyjne: Wikimedia

Do makabrycznego wypadku z udziałem śmieciarki doszło dziś na południu Polski. W wyniku tragicznego zdarzenia zginęły aż trzy osoby. Przedstawiamy kulisy dramatu.

Policja podała wstępne ustalenia w sprawie wypadku

Dramatyczny wypadek miał miejsce na Dolnym Śląsku w piątek, 13 stycznia, po godzinie 13:00. Do zdarzenia doszło w okolicach Dzierżoniowa, a konkretnie na terenie miejscowości Uciechów.

Na jednej z dróg czołowo zderzyła się śmieciarka z samochodem osobowym. Rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski poinformował, iż w wyniku wypadku zginęły trzy osoby. Wszyscy, którzy nie żyją, podróżowali osobowym nissanem. Dwie osoby, które znajdowały się w śmieciarce odniosły obrażnia.

Na miejsce wypadku przybyły służby. Pojawiło się m.in. osiem zastępów straży pożarnej. Oczywiście nie zabrakło policji i prokuratora. To właśnie pod nadzorem tego ostatniego aktualnie jest prowadzone śledztwo. Dodajmy, że do pomocy wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dramatyczny wypadek skomentowała policja. Przedstawiciel mundurowych przedstawił pierwsze ustalenia. „Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca nissana zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy” – podał nadkom. Marcin Ząbek, oficer prasowy KPP w Dzierżoniowie.

W związku z wypadkiem DW nr 384 została zablokowana. Służby wyznaczyły objazdy przez Kołaczew, Dobrocin i Uciechów. W okolicy kierowcy mogą napotkać na spore utrudnienia w ruchu.

Poniżej publikujemy wpis, który pojawił się w mediach społecznościowych. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaźwinie wstawiła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcia z miejsca wypadku. „Przed godziną 14 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na obwodnicy Łagiewniki – Dzierżoniów, na wysokości Uciechowa, droga jest zablokowana!
Na miejscu wylądował LPR” – napisali strażacy ochotnicy.

źródło: Super Express

Zobacz również: