wybuch gazu

Właśnie pojawiły się nowe fakty w sprawie ściganego przez policję Jacka Jaworka. Informacje przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Oto szczegóły.

Jacek Jaworek ciągle pozostaje nieuchwytny

Przypomnijmy, iż od ponad roku policja próbuje pojmać Jacka Jaworka. 53-latek jest podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa w miejscowości Borowce. 10 lipca 2021 r. mężczyzna miał zabić swojego 44-letniego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna.

Tuż po zbrodni Jacek Jaworek uciekł. Śledczy od początku brali pod uwagę kilka opcji. Po pierwsze, iż mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. Po drugie, że może ukrywać się w Polsce lub innym kraju.

Za 53-latkiem wydano list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Niestety jak na razie Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny.

Tymczasem organy ścigania właśnie przekazały najnowsze informacje w sprawie. „Prokurator Regionalny w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratora prowadzącego to śledztwo i postępowanie przeciwko Jackowi Jaworkowi przedłużył o kolejne miesiące” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Dokładnie rzecz biorąc, śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi zostało przedłużone do 10 kwietnia 2023 roku. To jednak nie wszystko. Otóż w ramach międzynarodowej pomocy prawnej prokuratura zwróciła się do Stanów Zjednoczonych o uzupełnienie nadesłanych danych z globalnej firmy internetowej.

Warto podkreślić, iż chodzi o informacje o logowaniach, które być może pozwolą określić, gdzie podejrzany przemieszczał się po zbrodni. Polscy policjanci uznali, że przesłane z USA materiały wymagają uzupełnienia. „W związku z tym prokurator już zwrócił się do strony amerykańskiej o uzupełnienie tych danych o kolejne dane o charakterze informatycznym i to właściwie jest podstawą przedłużenia śledztwa” – zaznaczył prokurator Ozimek.

Na koniec trzeba zwrócić uwagę na jedno. Mianowicie nadal, zdaniem prokuratury, aktualne pozostają dwie wersje zdarzeń. Pierwszy scenariusz zakłada, że Jacek Jaworek żyje i ukrywa się gdzieś w Polsce albo za granicą. natomiast według drugiej morderca nie żyje, a jego zwłoki są w nieustalonym miejscu.

źródło: Onet

Zobacz również: