wybuch gazu

Tragiczne wieści dobiegły z frontu. Rosjanie ostrzelali miasto Dniepr w środkowo-wschodniej części Ukrainy. Rosyjski pocisk rakietowy uderzył w blok w mieście Dniepr. Pod ruinami są ludzie. Zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia porażają.

Rosjanie zaatakowali cywilów

„Rosyjski pocisk rakietowy uderzył w blok w mieście Dniepr w środkowo-wschodniej części Ukrainy, niszcząc co najmniej jedną klatkę schodową. Pod ruinami są ludzie” – przekazał w sobotę (14 stycznia) po południu Kyryło Tymoszenko, zastępca szefa biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

„(Rosjanie) to nie ludzie, nie ma co najmniej jednej klatki schodowej, pod ruinami znajdują się ludzie, którzy byli w domu w świąteczny dzień” – stwierdził Tymoszenko. Polityk dodał, że spod gruzów udało się uratować 15 osób. Jednak nie wiadomo, ile ludzi nadal czeka na ratunek.

Zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy opublikował także zdjęcie częściowo uszkodzonego i spowitego dymem ośmiokondygnacyjnego bloku. Kiedy spojrzymy na fotografię, w oczy od razu rzucają się płomienie ognia.

Do brutalnego ataku na Dniepr odniósł się minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. „Każdy kolejny grad pocisków wyczerpuje rosyjskie zapasy. Wciąż jednak są w stanie wyprodukować nowe. Możemy i musimy zabić ich przemysł rakietowy i dronowy masowym uderzeniem sankcji! Wzywam G7 i UE do bezzwłocznego wdrożenia odpowiednich sankcji zaproponowanych przez Ukrainę” – napisał na Twitterze.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań z miejsca, w które udezryli Rosjanie. Trzeba przyznać, że te materiały porażają.

https://twitter.com/kztsky/status/1614264534738554882

Ataki bombowe w całej Ukrainie

Niestety sobota (14 stycznia) to kolejny dzień, gdy Rosjanie bombardują infrastrukturę w obwodzie lwowskim i charkowskim. Agresora nie powstrzymał nawet fakt, że w sobotę na Ukrainie obchodzony jest dzień św. Wasyla. To pierwszy dzień nowego roku według uznawanego przez Kościół Prawosławny w tym kraju kalendarza juliańskiego.

Z powodu ataku rakietowego przeprowadzonego przez Rosjan w godzinach popołudniowych na całym terytorium Ukrainy oogłoszono alarm bombowy. „W wyniku zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na Ukrainę w sobotę po południu uszkodzone zostały obiekty cywilnej infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim i charkowskim” – podały lokalne władze. Jednocześnie zaznaczono, że mogą wystąpić problemy z dostawami prądu i wody.

„Wróg trafił w obiekt infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim. Możliwe są problemy z dostawami prądu i wody. Pozostańcie w schronach. Zagrożenie nie minęło!”, „Odnotowano dwa ataki wrogich rakiet, które trafiły w obiekty krytycznej infrastruktury w obwodzie. Na razie zastosowano awaryjne odłączenia prądu” – donieśli przedstawiciele administracji obwodowej.

źródło: Onet

Zobacz również: