nie żyje reżyser

Smutna informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Nie żyje aktor znany z serialu „Klan” oraz „Plebania”. Artysta zmarł w wieku 70 lat.

Nie żyje znany z „Klanu” Andrzej Szopa

Andrzej Szopa zmarł w noc sylwestrową tj. 31 grudnia 2022 roku. Informację o śmierci aktora „Klanu” podali pracownicy Domu Artystów Weteranów. Warto podkreślić, iż w ostatnich chwilach obok artysty była jego najbliższa rodzina.

„Andrzej zmarł wczoraj około godziny 20:40. Była przy nim ukochana żona Iza, która trzymała go za rękę. Obecni byli również jego bliscy przyjaciele. Andrzej od dłuższego czasu nie wstawał z łóżka. Jego stan zdrowia w ostatnich dniach się pogorszył. Umierał zaopiekowany, wśród najbliższych mu osób. Dostał ostatnie namaszczenie” – przyznali pracownicy Domu Artystów Weteranów.

Szersza publiczność może kojarzyć zmarłego aktora z dwoma popularnymi serialami TVP tj. „Klanem” i „Plebanią”. Aczkolwiek artysta wystąpił także w innych znanych produkcjach telewizyjnych. Mowa chociażby o „Pitbullu”, czy filmie z 2015 roku pod tytułem „Carte Blanche”.

Aktor znany z „Klanu” od ośmiu lat przebywał w placówce stworzonej dla emerytowanych artystów. Szopa uskarżał się na problemy związane z kręgosłupem. To właśnie z powodu pogarszającego się stanu zdrowia mężczyzna zamieszkał w Domu Artystów Weteranów scen Polskich z Skolimowie.

Jakiś czas temu 70-latek przeszedł udar mózgu. W jego wyniku artysta był częściowo sparaliżowany. W ostatnim czasie Andrzej Szopa nie wstawał już z łóżka.

Zmarły aktor ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Ten ceniony artysta występował również poza granicami Polski. Konkretnie chodzi o Stany Zjednoczone. W ojczyźnie współpracował z Teatrem Kwadrat w Warszawie i Teatrem Polskim we Wrocławiu.

źródło: Cytaty.pl

Zobacz również: