Rossmann

Znana sieć sklepów właśnie wystosowała ważny komunikat do swoich klientów. Rossmann zaapelował do osób, które zakupiły popularny produkt, aby zwróciły go do najbliższego sklepu. Poniżej wyjaśniamy o jaki towar chodzi, a także co jest z nim nie tak. 

Rossmann wycofuje niebezpieczny produkt

Popularna sieć opublikowałana swojej stronie internetowej komunikat. W informacji przedstawiciele Rossmanna przekazali, iż ze sklepów została wycofana partia jednego z dostępnych w ofercie drogerii produktów. „Prosimy klientów o niespożywanie i zwrot do najbliższej drogerii” – podkreśliła znana drogeria.

Wycofanym ze sprzedaży produktem jest herbatka owocowa. Działania takie podjęto w związku z ujawnieniem w niej ciał obcych w postaci włókien. Rossmann przekazał, iż „traktuje ten incydent bardzo poważnie”. Z tego powodu sieć w ramach „środka zapobiegawczego” podjęła decyzję o wycofaniu określonej w komunikacie partii potencjalnie grożnego produktu.

„Humana Poland, dystrybutor produktu Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców, wyprodukowanego przez firmę Artifex w Republice Czeskiej, wycofuje z rynku partię wyprodukowaną w dniu 29 listopada 2021, ponieważ w jednym z produktów ujawniono ciało obce – włókna. Akcja ma charakter zapobiegawczy i jest ograniczona do wskazanej partii” – podali przedstawiciele Rossmanna.

Informacja w sprawie zanieczyszczonej herbatki pojawiła się na oficjalnej stronie Rossmanna. Firma zaapelowała także do wszystkich klientów, którzy nabyli wadliwy produkt o jego zwrócenie do najbliższej drogerii. Sieć podkreśla, że w zamian konsumenci otrzymają zwrot pieniędzy.

„Prosimy wszystkim klientów, którzy zakupili produkt Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców Humana, data minimalnej trwałości: 29.11.2023, data produkcji PD:29.11.2021, nr partii: 73033 C56 (informacje nadrukowane na spodzie opakowania) o jego niespożywanie i zwrot do najbliższej drogerii Rossmann w celu otrzymania zwrotu kosztów zakupu” – przeczytamy w oficjalnym komunikacie.

Warto zwrócić uwagę, że Rossman, czyli podmiot odpowiedzialny na dystrybcję herbatki, prowadzi w tej chwili intensywne czynności wyjaśniające z firmą Artifex z Republiki Czeskiej (producent). Takie działania mają na celu „zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji”.

„Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów jest naszym priorytetem numer jeden. Traktujemy ten incydent bardzo poważnie i jako środek zapobiegawczy wycofujemy produkty ze wskazanej partii, zakupione w drogeriach Rossmann” – oświadczył dystrybutor, jednocześnie przepraszając klientów „za wszelkie niedogodności”.

źródło: RMF FM

Zobacz również: