wybuch gazu

Niebezpieczny incydent miał miejsce w jednym z polskich miast. 41-letni mężczyzna strzelał do ludzi z okna. Interweniowała policja. Oto okoliczności tego bulwersującego zdarzenia.

Incydent w Kraśniku w województwie lubelskim

27 grudnia, we wtorek, doszło do groźnego zdarzenia na jednym z osiedli w miejscowości Kraśnik w województwie lubelskim. 41-latek strzelał z okna z wiatrówki i łuku, do sąsiednich budynków i przechodniów.

Oczywiście incydent został zgłoszony policji. Co ciekawe, po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, mężczyzna zabarykadował się w domu, a następnie oddał strzały w kierunku mundurowych.

Na tym jednak nie koniec. 41-letni mieszkaniec Kraśnika nie tylko strzelał z okna. Mężczyzna zaczął również wyrzucać z niego różne przedmioty. Tym samym stworzył podwójne zagrożenie dla sąsiadów.

Na szczęście człowiek ten został ostatecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna trafił do szpitala neuropsychiatrycznego.

„Otrzymaliśmy zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców jednej z ulic Kraśnika, że ich 41-letni sąsiad strzela z okien swojej posesji z przedmiotu przypominającego broń palną i wyrzuca różne rzeczy przez okno” – skomentował incydent młodszy aspirant Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku przyznał, że 41-latek ostrzelał szyby i elewacje sąsiednich budynków. Strzelał również w kierunku zaparkowanego pod budynkiem pojazdu. Doszło do wybicia w nim szyby.

„Przybyli na miejsce policjanci otoczyli budynek i próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę z przedmiotu przypominającego broń palną oddając przy tym strzały” – podkreślił młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Warto zaznaczyć, iż zachowanie mężczyzny zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, dlatego do akcji zostali zaangażowani kontrterroryści.

W tej chwili trwa ustalanie okoliczności tego groźnego incydentu. Policja podała, że w mieszkaniu zatrzymanego 41-latka zabezpieczono łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej, miecz samurajski, amunicję myśliwsko-sportową, a także pojemniki ze śrutami.

źródło: Fakt

Zobacz również: