wybuch gazu

W mediach pojawiły się optymistyczne wieści z Ukrainy. Okazuje się, że armia rosyjska poniosła kolejną porażkę w trakcie wojny. Oto szczegóły.

Ukraina odnotowała sukces w okolicach Bachmutu

„Ukraińskie wojska wyparły wojska rosyjskie kilka kilometrów na południe od Bachmutu, wróg nie zdołał się tam przebić do żadnej dzielnicy mieszkaniowej” – poinformowali analitycy wojskowi. Dodajmy, iż o porażce Rosji doniósł także sztab generalny Ukrainy oraz rosyjskie propagandowe kanały w mediach społecznościowych.

Zdjęcia i nagrania z frontu, a dokładnie z okolic Bachmutu nie pozostawiają wątpliwości. Ukraina odnotowała kolejny już sukces. Tym razem, siły rosyjskie wycofały się z południowych i wschodnich obrzeży miasta.

„Od wtorku ani rosyjskie ministerstwo obrony, ani prywatna firma wojskowa, znana jako grupa Wagnera, ani siły samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej nie oznajmiały, że kontrolują jakąkolwiek część Bachmutu” – zwrócił uwagę w jednym z ostatnich wpisów na Twitterze dziennikarz Julian Roepcki.

„Od kilku dni nie ma już rosyjskich materiałów filmowych z miasta ani nawet z jego okolic. Nie widać też Rosjan na niedawnym nagraniu z drona, ukazującym strefę przemysłową we wschodniej części Bachmutu. Nie (dostrzegamy) również wymiany ognia z broni strzeleckiej na najnowszych ukraińskich nagraniach z miasta” – dodał Niemiec.

Zdaniem dziennikarza, linia frontu ustabilizowała się obecnie w pobliżu miejscowości Opytne, kilka kilometrów na południe od Bachmutu. Niewątpliwie to dobra wiadomość dla Ukrainy.

Propagandowe media zabrały głos w sprawie sytuacji w Bachmucie

Jak już wspomnieliśmy, o prawdopodobnej porażce Rosji na wschodnich i południowych obrzeżach miasta informowały także rosyjskie propagandowe kanały w mediach społecznościowych. Taka wiadomość pojawiła się m.in. na profilu byłego przywódcy kontrolowanych przez Kreml „separatystów” w Donbasie Igora Girkina.
„Wagnerowcy zostali pod Bachmutem zepchnięci z powrotem na pozycje, które zajmowali kilka dni wcześniej. W zasadzie wyparto ich z obrzeży miasta, (…) co, niestety, w najmniejszym nawet stopniu mnie nie dziwi” – napisał Girkin.

Sukces Ukrainy pod Bachmutem obwieścił także ukraiński sztab generalny. W lakonicznym komunikacie w mediach społecznościowych dowództwo przyznało, że w ciągu minionej doby odparto ataki sił okupanta m.in. w pobliżu Bachmutu i nieodległej miejscowości Bachmutske.

Przypomnijmy, że rosyjska armia próbuje zająć Bachmut od sierpnia. Aktualnie trwają tam najcięższe i najbardziej krwawe działania zbrojne na Ukrainie.

źródło: TVP Info

Zobacz również: