Władimir Putin

Najnowsze wieści z Rosji potwierdzają, że w armii tego kraju nie dzieje się dobrze. Władimir Putin właśnie podjął decyzję dotyczącą rosyjskiego wojska. Trzeba przyznać, że prezydent Federacji Rosyjskiej zdecydował się na dość kontrowersyjny krok.

Władimir Putin powołuje do armii rosyjskiej kobiety

Prezydent Rosji z pewnością zdaje sobie sprawę ze słabości własnej armii. Nie dość, że coraz częściej media donoszą o brakach w sprzęcie, to jeszcze wojsko rosyjskie zmaga się z brakami kadrowymi. Władimir Putin postanowił coś z tym zrobić.

Rosyjskie dowództwo zdecydowało się uzupełnić straty poniesione w czasie wojny z Ukrainą. Z tego powodu Władimir Putin zaakceptował dość kontrowersyjne rozwiązanie. Otóż do armii Federacji Rosyjskiej są już wcielane nawet kobiety.

Jak już wspomnieliśmy, o problemach wojska Władimira Putina wiadomo od dawna. „Od początku inwazji na Ukrainę 24 lutego Rosja straciła 94 760 żołnierzy” – przekazał w miniony poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Warto podkreślić, że podana liczba obejmuje zarówno zabitych, rannych jak i wziętych do niewoli.

Bez wątpienia liczba ta jest porażająca. W celu uzupełnienia ubytków kadrowych Rosjanie rozpoczęli wcielanie do wojska kobiet. „Pierwszych 28 kobiet zostało zmobilizowanych i wysłanych na szkolenie przez komendę uzupełnień w dzielnicy Kalininskiej w okupowanym przez Rosjan Doniecku” – poinformował sztab we wpisie w mediach społecznościowych.

Należy zwrócić uwagę, iż póki co nie wiadomo, co miałyby robić powołane do armii panie. Strona rosyjska, ani też wywiad Ukrainy nie podały informacji, jakie funkcje przewidziano dla zmobilizowanych kobiet.

Coraz mniejsze poparcie dla wojny w Ukrainie

Co ciekawe z każdym miesiącem spada poparcie dla działań prowadzonych przez Władimira Putina w Ukrainie. „Tymczasem w Rosji obserwuje się znaczny spadek poparcia dla tzw. specjalnej operacji wojskowej” – przekazał portal Ukraińska Prawda, powołując się na dane brytyjskiego wywiadu.

Warto zauważyć, iż jeszcze w kwietniu poparcie Rosjan dla wojny wynosiło 80%. Natomiast aktualnie – jak wynika z informacji brytyjskiego wywiadu – zaledwie co czwarty obywatel Federacji Rosyjskiej chce kontynuacji konfliktu. Dodajmy, iż w tej chwili większość rodaków Władimira Putina (55%) opowiada się za rozpoczęciem negocjacji pokojowych z Ukrainą.

źródło: Polsat News

Zobacz również: